SPECJALISTA DS. ZĘBÓW I CIAŁA
Potrzebujesz porady?
+48 797 750 425

GUM Sunstar

Značka GUM patrí pod poprednú svetovú spoločnosť Sunstar, ktorú založil Kunio Kaneda v roku 1932. Prvá zubná pasta tu bola vyrobená v roku 1946. Okrem zubnej hygieny a starostlivosti o telo sa spoločnosť Sunstar zaoberá aj životným prostredím a je jednotkou v oblasti hi-tech.

Globálne poslanie spoločnosti SUNSTAR je založené na filozofii "Vždy pomáhať ľuďom získať a udržať zdravie a zlepšovať kvalitu ich života". Aby spoločnosť Sunstar mohla napĺňať túto filozofiu, zameriava sa na skúmanie možných väzieb medzi ochorením ďasien a inými vážnymi ochoreniami, ako sú napr. srdcové choroby, mŕtvica, cukrovka a iné. Úloha spoločnosti Sunstar ako jedného z popredných svetových lídrov zaoberajúcich sa problematikou orálnej starostlivosti je poskytnúť špičkové, klinicky preverené produkty a informácie spojené s riešením ochorení paradontu a celkových hygienických podmienok ústnej dutiny.

V rámci svojho rozširovania v 80. rokoch spoločnosť Sunstar kúpila spoločnosť Butler - najstaršiu značku ústnej hygieny na americkom kontinente.

Už v roku 1923 vytvoril doktor John O. Butler prvú kefku. Podľa dnes už overenej teórie doktora Butlera je správna technika čistenia zubov tou najlepšou prevenciou zubného kazu. Za viac ako 80 rokov svojej existencie sa spoločnosť BUTLER zaviazala poskytovať vysokokvalitné stomatologické produkty pre spotrebiteľov a zubných profesionálov na celom svete. Značka BUTLER sa stala poprednou svetovou značkou, ktorú používajú zubári a dentálni hygienici na celom svete.

Značka GUM je najstaršou komplexnou zostavou produktov starostlivosti o ústnu dutinu, ktorá sa viac zameriava na príčiny ako na príznaky ochorenia parodontu, ktoré postihuje asi 70 % svetovej populácie. S pochopením mechanizmov a hlavných príčin ochorenia parodontu Sunstar vyvíja nové "state-of-art" produkty prostredníctvom spolupráce so zubnými odborníkmi a s využitím poznatkov najmodernejších výskumov z celého sveta.

V uplynulých rokoch štúdie preukázali, že baktérie z ústnej dutiny môžu vstúpiť do krvného riečišťa a putovať celým telom. Reakcia tela na baktérie môže viesť k vážnym zdravotným problémom, ako je napr. zvýšené riziko kardiovaskulárnych ochorení, zhoršenie cukrovky, zápal pľúc a k ďalším respiračným chorobám, ale môže aj nepriaznivo ovplyvňovať tehotenstvo. Napriek doteraz publikovaným štúdiám sa tejto téme nedostalo zo strany médií veľkej pozornosti.

Starajte sa o svoje ústa a budete sa starať aj o svoje celkové zdravie.