Masz kompleksy z powodu swojego uśmiechu? Spróbuj wybielić zęby.

PM
Profimed
czytanie przez 4 min
Podziel się
Kto by nie chciał mieć pięknego uśmiechu z białymi zębami? Ponieważ odcień zębów jest dany genetycznie, możliwe jest osiągnięcie efektu rozjaśniania za pomocą domowego lub profesjonalnego wybielania. Nie należy jednak przesadzać, aby wyglądać naturalnie i nie uszkadzać szkliwa zębów.

Zęby jak perły widzimy prawie wszędzie – w telewizji, czasopismach, na billboardach. Jak to możliwe, że takich zębów nie widzimy w realnym życiu? Dzieje się tak, dlatego że produkty tego typu są retuszowane techniką komputerową, ponadto wiele celebrytów ma porcelanowe licówki, aby zęby wyglądały lepiej. Swój naturalny odcień zębów ocenić można według odcienia białka oczu (twardówki). Kolor wynika przede wszystkim ze stopnia przezroczystości szkliwa. Im bardziej przezroczyste, tym bardziej żółtawa zębina. Ze słabszym szkliwem urodziłyśmy się lub była uszkadzana na przykład przez silny nacisk na obrotową szczoteczkę do zębów, zażywanie leków lub nadmierne wybielanie.

Jak powstają plamy na zębach

Wiele osób ma zęby z brązowymi lub białymi plamami. Ciemne plamy są spowodowane dietą i stylem życia (np. palenie i nadmierne spożywanie czerwonego wina, kawy lub herbaty) lub lekami (w przeszłości zwłaszcza tetracyklina), białe są rezultatem demineralizacji szkliwa lub nadmiernego stosowania past do zębów bogatych we fluor w dzieciństwie. Wszystkie te problemy można gorzej lub lepiej rozwiązać poprzez wybielanie. Można go podzielić na chemiczne (za pomocą nadtlenku wodoru) i mechaniczne (ścierne) lub na domowe i w gabinecie. Metody można również łączyć.

Wybielanie zębów w gabinecie

Technika wybielania w gabinecie jest najskuteczniejsza. Zajmuje około 1,5 godziny, gdy dentysta lub higienista najpierw nakłada tak zwaną barierę ochronną na krawędź dziąseł, a następnie nakłada żel wybielający z bezpiecznym stężeniem nadtlenku wodoru. Żel może działać kilka razy z rzędu w 15-20-minutowych cyklach. Efekt jest wzmacniany za pomocą technologii laserowej lub LED.

Wybielanie zębów w domu

Ta metoda jest tańsza, ale bardziej czasochłonna. Widoczny efekt pojawia się po dłuższym czasie, ponieważ produkty te mają bardzo niski procent środków wybielających ze względów bezpieczeństwa. Wybielanie odbywa się poprzez wykonanie odcisku zębów i plastikowego przezroczystego nośnika (forma wybielająca) przez dentystę w laboratorium dentystycznym. Po otrzymaniu nośnika otrzymasz informację, jak prawidłowo używać żelu. Żel zawiera aktywny składnik nadtlenkowy, który nakłada się na nośnik. Jest nasadzony na zęby kilka godzin w ciągu dnia lub w nocy. Aby uniknąć uszkodzenia szkliwa, postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza i nie przekraczaj długości procesu.

Pasty wybielające do zębów, płyny do płukania ust i długopisy wybielające

Pasty wybielające do zębów zwykle zawierają cząstki ścierne, które naruszają pigmenty spowodowane częstym piciem kawy, herbaty lub palenia papierosów. Pasty w rzeczywistości nie wybielają, ale oczyszczają powstałe osady, tym samym rozjaśniają i rozświetlają zęby. Pasta wybielająca do zębów Gum OriginalWhite działa na zasadzie zmikronizowanych silikatów (krzemianów w bardzo małych cząstkach zwiększających działanie). Pasta do zębów Buccotherm ma, jako dodatek sodę wodorowęglanową, która równoważy pH w jamie ustnej, jednocześnie usuwając niechcianą pigmentację z powierzchni szkliwa. Skład stanowi 97,5% naturalnego pochodzenia, z czego 30,6% pochodzi z rolnictwa ekologicznego. Dodatkiem do past są następnie długopisy wybielające. Najpopularniejsze to Swissdent Extreme z unikalną dwufazową technologią do intensywnego i delikatnego wybielania zębów.

Wszystkie sprzedawane długopisy wybielające, płyny do płukania jamy ustnej i pasty muszą spełniać surowe normy prawne i powinny zawierać bezpieczną koncentrację. Ilość cząstek ściernych jest rozpoznawana przez wartość RDA. Chociaż wcześniej były używane środki do 200 RDA, dziś zaleca się stosowanie delikatnych past do zębów nieprzekraczających 50 RDA. Wybielająca pasta do zębów o najniższej wartości ścierania (25) to Swissdent Gentle. Działa z naturalnymi enzymami: papainą i bromelainą oraz mikronizowanym nadtlenkiem wapnia.

Doskonała pielęgnacja

Oczywiście, regularna higiena jamy ustnej przyczynia się do zdrowia jamy ustnej i promiennych zębów, pomóc może irygator jamy ustnej. Do irygatora jamy ustnej Waterpik Whitening używa się tabletek wybielających, aby zmaksymalizować efekt. Ta metoda pomaga wybielić nawet trudno dostępne obszary między zębami a linią dziąseł.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
W sklepach
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu