Czyszczenie zębów jak z przyszłości

PM
Profimed
czytanie przez 3 min
Podziel się
Promienny uśmiech wskazuje na nasz status społeczny i wyraźnie świadczy o tym, jak pielęgnujemy nasze zęby. Posiadanie błyszczących, zdrowych zębów bez plam pigmentowych nie jest aż tak skomplikowane, dzięki nowoczesnej technologii elektrycznych szczoteczek do zębów.

Podobnie jak podłogę można zamiatać i odkurzyć, zęby można czyścić mechanicznie i elektrycznie, ale osiągnięcie tego samego wyniku będzie mechanicznie bardziej trudne. Elektryczna szczotka nie wykona całej pracy za nas, ale zdecydowanie pomaga.

Raczej soniczna niż obrotowa

Szczoteczki elektryczne są podzielone na soniczne, obrotowe i oscylacyjno-obrotowe. Szczoteczki soniczne bardziej delikatnie działają na zęby. Nie powodują odsłonięcia szyjek zębowych i mogą być używane przez dzieci i osoby z wrażliwymi zębami i dziąsłami podatnymi na krwawienie. Szczotki soniczne działają na zasadzie ścierania o wysokiej częstotliwości. Przy dużej liczbie ruchów struktura płytki nazębnej jest naruszona. Ponadto, oscylujące włókna tworzą tak zwany dynamiczny przepływ płynu, który przenika przez szczecinę szczotki do przestrzeni międzyzębowej i linii dziąseł, gdzie czyszczenie jest najbardziej problematyczne.

Świadome czyszczenie

Najlepszy rezultat zawsze polega na precyzyjnym i świadomym oczyszczaniu – ta zasada dotyczy zarówno elektrycznych, jak i mechanicznych szczoteczek do zębów. Aby szczoteczka spełniała swoją funkcję, bardzo ważne jest, aby jej nie naciskać, aby włókna nie były zbyt ciasne w stosunku do zębów, ponieważ nie może ona działać prawidłowo. Podczas czyszczenia należy skoncentrować się na czyszczeniu kolejno każdego zęba i równomiernie. Włączaj szczoteczkę wtedy, gdy masz ją już w ustach, aby uniknąć pobrudzenia od pasty do zębów. Z pewnością nie ma znaczenia, że im więcej pasty, tym lepsze oczyszczenie – doskonale oczyszczone zęby są głównie wynikiem prawidłowego szczotkowania.

Bestseller Philips Sonicare

Najpopularniejsza szczoteczka soniczna to Sonicare Healthy White marki Philips. Specjalna głowica DiamondClean została opracowana w celu skutecznego usuwania płytki nazębnej i plam nazębnych powierzchniowych po kawie, herbacie, tytoniu i czerwonym winie. Zęby wypoleruje i rozjaśni.

Szczoteczki, które komunikująPhilips Sonicare FlexCare Platinum

Problem z nadmiernym naciskiem na włókna rozwiązuje szczotka marki Sonicare FlexCare Platinum. Jej głowica AdaptiveClean w przypadku nadmiernego nacisku wysyła sygnał do szczoteczki, co powoduje delikatne pulsowanie szczotki. Dodatkowo główka szczoteczki idealnie dopasowuje się do kształtu zębów, aby zapewnić lepszy kontakt z powierzchnią zębów lub dziąseł. Ta szczotka może również posiadać sanitizer do dezynfekcji głowicy światłem ultrafioletowym.

Elektryczna szczoteczka często usuwa niechęć do szczotkowania zębów u dzieci, ponieważ mycie zębów tą szczoteczką jest zabawą. Dzieci w wieku trzech lat na pewno będą podekscytowane Philips Sonicare for Kidsbluetooth, co pozwala połączyć się z telefonem lub tabletem. Dzieci uczą się, jak czyścić zęby formą zabawy, a rodzice mogą z łatwością sprawdzić dokładność czyszczenia.

Domowy ultradźwiękMegasonex

Pierwsza elektryczna szczotka, która łączy technologię soniczną i ultradźwiękową Megasonex. Jej technologia jest bardzo delikatna, a jednocześnie niezwykle skuteczna. Fale ultradźwiękowe naruszają łańcuchy bakterii w odległości do 5 mm od włókien czyszczących. Megasonex może być stosowana codziennie, a także idealnie nadaje się do pielęgnacji implantów, koron czy protez zębów.

Szczoteczki designowe

ForeoSzczoteczka soniczna Seysso Carbon ma elegancki korpus i jest mistrzem szybkości. 96 000 ruchów włókien (48 000 wibracji) na minutę wywołuje tzw. efekt kawitacji, w wyniku czego powstają tysiące mikroskopijnych bąbelków, które doprowadzają pastę do zębów i tlen do trudno dostępnych miejsc. Marka Seysso produkuje również soniczne szczoteczki do zębów dla dzieci, które są odpowiednie do czyszczenia jamy ustnej od urodzenia. Miłośnicy designu najprawdopodobniej najbardziej polubią szczoteczkę Foreo w kilku charakterystycznych wariantach kolorystycznych. Jej symetryczny korpus i głowa są wykonane z antybakteryjnego, szybkoschnącego, nieporowatego i gładkiego silikonu. Jest do 10 000 razy bardziej odporna na bakterie niż klasyczne włókna nylonowe i bardzo miła w dotyku.

Produkty

W sklepach
Natychmiast w
W sklepach
Natychmiast w
Niedostępny
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Niedostępny
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu