SPECJALISTA DS. ZĘBÓW I CIAŁA
Potrzebujesz porady?
+48 797 750 425
Darmowa dostawa
Megasonex szczoteczka ultradźwiękowa
Megasonex szczoteczka ultradźwiękowaMegasonex szczoteczka ultradźwiękowaMegasonex szczoteczka ultradźwiękowa

Megasonex szczoteczka ultradźwiękowa

22x
Szczoteczka ultradźwiękowa
619,95 Zł zawierają VAT
Kod towaru:
Megasonex
Marka:
Opis

Megasonex szczoteczka ultradźwiękowa


3 produkty w 1

Szczoteczka ultradźwiękowa MEGASONEX® to tak naprawdę trzy szczoteczki w jednej:

• szczoteczka ultradźwiękowa – emitująca fale ultradźwiękowe o częstotliwości terapeutycznej 1,6 MHz

• szczoteczka soniczna – wytwarzająca od 9 000 do 18 000 drgań na minutę

• szczoteczka manualna – o bardzo miękkim włosiu, wzbogacona dodatkowo o działanie fal ultradźwiękowych

Szczoteczka MEGASONEX® to obecnie jedyne dostępne urządzenie do usuwania płytki nazębnej, łączące działanie fal ultradźwiękowych z ruchami sonicznymi szczoteczki, powszechnie stosowanymi w konwencjonalnych szczoteczkach elektrycznych.

Delikatne czyszczenie

Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej szczoteczka MEGASONEX® nie wymaga tak agresywnego szczotkowania zębów jak w przypadku szczoteczek sonicznych i elektrycznych.

Dokładne czyszczenie

Fale ultradźwiękowe emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX® działają do 5 mm ponad linię włosia szczoteczki. Dzięki temu masz możliwość czyszczenia miejsc, do których nie jesteś w stanie dotrzeć zwykłą szczoteczką.

Właściwości terapeutyczne

Szczoteczka MEGASONEX® emituje podczas szczotkowania fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz, które dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i biostymulującym, są określane mianem „terapeutycznych”. Zaleca się używać z niskoabrazyjnymi pastami do zębów.

Technologia ultradźwiękowa

Ultradźwięki to nowa broń w walce z płytką nazębną. Przeprowadzone badanie* wykazało, że łańcuchy bakterii po wystawieniu na działanie fal ultradźwiękowych (1,6 MHz) zostały rozerwane, a ich ściany komórkowe naruszone czyniąc je nieszkodliwymi.

Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu specjalnego kryształu umieszczonego w główce szczoteczki MEGASONEX®, który wprawiony w ruch wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96 milionom pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek elektrycznych. Szczotki „soniczne” wprawiają główkę szczotki w ruch od 15 000 do 40 000 ruchów na minutę co odpowiada 333 Hz. Częstotliwość ta jest więc niższa blisko 4 800 razy od tej wykorzystanej w szczoteczce MEGASONEX®.

*Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Medycyny i Stomatologii w Tokyo. Bakte¬rie streptococcus, typowe bakterie odpowiedzialne za tworzenie się u ludzi płytki na¬zębnej, zostały wystawione na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 MHz (96 000 000 pulsacji na minutę). W wyniku tego działania łańcuchy bakterii zostały roze¬rwane, czyniąc je w efekcie nieszkodliwymi. Badanie zostało przeprowadzone na orygi¬nalnej wersji szczoteczki UltimaTM, która nie wytwarzała podczas badania żadnych do¬datkowych ruchów sonicznych. Badanie zostało opublikowane w magazynie „Japanese Journal of Conservative Dentistry”, Vol. 42, No. 2, 1999. Korelacja pomiędzy rezultatami osiągniętymi za pomocą szczoteczki UltimaTM a szczoteczką MEGASONEX® nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona.

Tryby pracy

Szczoteczka MEGASONEX® posiada trzy tryby pracy:

• tryb normalny – w tym trybie szczoteczka generuje 18 000 ruchów sonicznych na minutę oraz terapeutyczną falę ultradźwiękową o częstotliwości 1,6 MHz

• tryb delikatny – w tym trybie szczoteczka generuje 9 000 ruchów sonicznych na minutę oraz terapeutyczną falę ultradźwiękową o częstotliwości 1,6 MHz

• tryb bez ruchu – w tym trybie szczoteczka nie generuje ruchów sonicznych, jedynie terapeutyczną falę ultradźwiękową o częstotliwości 1,6 MHz
Ocena
5

Ocenione przez 22 użytkowników.
20
1
1
0
0
Polecane towary