Codzienny prysznic jest standardem, a co irygator do jamy ustnej?

PM
Profimed
czytanie przez 3 min
Podziel się
Biorąc prysznic, czujesz się przyjemnie i świeżo. Taką samą świeżość można czuć w ustach podczas korzystania z irygatora. Dzięki niemu zęby są idealnie czyste po czyszczeniu półtorej minuty, tego nie można osiągnąć ze szczoteczką do zębów i wodą do płukania ust.

Irygator jest w stanie usunąć do 99,9% płytki nazębnej, gdy jest właściwie stosowany. Irygator narusza, a następnie usuwa chorobotwórcze bakterie, zmniejszając krwawienie i zapalenie dziąseł prowadzące do zapalenia przyzębia (paradontoza). Pomaga także w usuwaniu kamienia nazębnego i pigmentu spowodowanego na przykład przez picie kawy, herbaty lub palenie papierosów. Zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej i resztek jedzenia w trudno dostępnych miejscach, przestrzeniach międzyzębowych lub zamkach wokół stałych aparatów ortodontycznych. Skutecznie masuje tkanki miękkie, aby stymulować mikrocyrkulację krwi w dziąsłach.

Irygator do jamy ustnej dla wszystkich, którzy chcą mieć doskonale oczyszczone zęby.

Irygator do jamy ustnej służy jako profilaktyka zdrowych zębów, wspomaga leczenie stanów zapalnych, a także stanowi idealną pomoc dla osób, które mają implantaty, korony, mostki lub aparaty ortodontyczne. Jest również odpowiedni dla pacjentów z cukrzycą. Badania kliniczne wykazały, że jest bardziej skuteczny niż nici dentystyczne w walce z zapaleniem dziąseł. Mogą go używać dzieci w wieku od około 6 lat.

Jak działa irygator do jamy ustnej?

Wszystkie irygatory do jamy ustnej działają na zasadzie wstrzykiwania strumienia wody skierowanego w określone miejsca w jamie ustnej (proces ten nazywa się irygacją).

Marka Waterpik pracuje z pulsującym strumieniem wody, który przepływa pod ciśnieniem do 5,5 bara i 23 impulsów na sekundę. Natężenie ciśnienia można kontrolować 10-stopniową skalą.

Marka Philips swoje urządzenie Sonicare Airfloss Ultra wyposażyła w dyszę, która rozpyla mieszaninę powietrza i mikrokropelek wody w przestrzeniach międzyzębowych i linii dziąseł. Intensywność można ustawić na jedną, podwójną lub potrójną dawkę w razie potrzeby.

Irygator doustny może być używany nie tylko w domu, ale także z akumulatorem (na przykład Waterpik WP450 lub Philips Sonicare Airfloss Ultra) i tam, gdzie nie ma zasilania.

3 kroki prawidłowej codziennej pielęgnacji jamy ustnej

  • mechaniczne czyszczenie zębów ręcznie lub za pomocą elektrycznej szczotki sonicznej;
  • czyszczenie obszaru międzyzębowego nicią dentystyczną lub szczoteczką międzyzębową;
  • irygacja jamy ustnej.

Łatwy w użyciu

Korzystanie z urządzenia do irygacji jest łatwe i wymaga jedynie krótkiego szkolenia. Najpierw napełnij zbiornik wodą. Ustaw intensywność ciśnienia – aż Twoje zęby i dziąsła przyzwyczają się do ciśnienia, wskazane jest użycie najniższego stopnia. Stań tak, abyś miał usta nad zlewem lub wanną, aby zużyta woda miała gdzie odpłynąć. Włóż irygator do ust i miej je otwarte. Uruchom urządzenie. Powoli przesuwaj dyszę w taki sam sposób, jak przy myciu zębów szczoteczką, aby nie ominąć żadnej przestrzeni. W razie potrzeby można przerwać przepływ wody za pomocą przycisku umieszczonego na uchwycie. Pełne wyczyszczenie jest wykonane, gdy wody nie ma w zbiorniku.

1 irygator dla całej rodziny

Dzięki wymiennym dyszom, które są odróżnione kolorami, wystarczy tylko jeden irygator dla większej liczby członków rodziny. Dysze mogą być standardowe, ortodontyczne do czyszczenia aparatów stałych, w postaci łyżeczki do czyszczenia języka, do czyszczenia kieszonek zębowych lub Plaque Seeker opracowane specjalnie do najbardziej skutecznego usuwania płytki nazębnej z trudno dostępnych obszarów. Irygator może być również używany w połączeniu z płynem do płukania ust, ale nie jest to koniecznością.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny 2 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu