SPECJALISTA DS. ZĘBÓW I CIAŁA
Potrzebujesz porady?
+48 797 750 425

Mogą dzieci używać wybielającej pasy do zębów Swissdent?

Od: Sylwia

Dzień dobry, stosuję z powodzeniem pastę do zębów Swissdent Extreme. Mam jedenastoletniego syna i trochę mu się przebarwiają zęby na brązowo (chodzi o pigmentację, jego dentystka potrafi mu to łatwo usunąć mechanicznie). Może już w tym wieku używać pasty Swissdent Gentle? Chcę być pewna, czy nie grozi ryzyko powstawania białych plamek, które miewają dzieci przedwcześnie używające pasty wybielające. Dziękuję za radę. Sylwia L.

Dzień dobry Pani Sylwio,

syn może bez problemów stosować wybielającą pastę do zębów SWISSDENT GENTLE – jest bowiem bardzo łagodna, ma niską abrazyjność (RDA = 25), a zawartość fluorków jest również odpowiednia.

Proszę skontrolować, jeśli Pani syn nie używa zbyt miękkich szczoteczek - np. włókna ultrasoft. Zbyt miękkie włókna wykazują bowiem niższą zdolność do czyszczenia. Można też rozważyć zastosowanie szczoteczki sonicznej z trybem wybielania.

Białe albo kredowo białe plamki na szkliwie powstają w wyniku odwapnienia szkliwa i nie mają nic wspólnego z wybielaniem. Wskazują na niewystarczająco usuniętą płytkę nazębną albo na zakwaszenie środowiska jamy ustnej.Nie znalazłes pytania lub odpowiedzi?

Zapytaj samych ekspertów.


Zapytaj eksperta