Wybielanie zębów

Mogą dzieci używać wybielającej pasy do zębów Swissdent?

Dzień dobry, stosuję z powodzeniem pastę do zębów Swissdent Extreme. Mam jedenastoletniego syna i trochę mu się przebarwiają zęby na brązowo (chodzi o pigmentację, jego dentystka potrafi mu to łatwo usunąć mechanicznie). Może już w tym wieku używać pasty Swissdent Gentle? Chcę być pewna, czy nie grozi ryzyko powstawania białych plamek, które miewają dzieci przedwcześnie używające pasty wybielające. Dziękuję za radę. Sylwia L.

S
Sylwia ‒ 21. 06. 2019
Wybielanie zębów
Podziel się

Dzień dobry Pani Sylwio,

syn może bez problemów stosować wybielającą pastę do zębów SWISSDENT GENTLE – jest bowiem bardzo łagodna, ma niską abrazyjność (RDA = 25), a zawartość fluorków jest również odpowiednia.

Proszę skontrolować, jeśli Pani syn nie używa zbyt miękkich szczoteczek - np. włókna ultrasoft. Zbyt miękkie włókna wykazują bowiem niższą zdolność do czyszczenia. Można też rozważyć zastosowanie szczoteczki sonicznej z trybem wybielania.

Białe albo kredowo białe plamki na szkliwie powstają w wyniku odwapnienia szkliwa i nie mają nic wspólnego z wybielaniem. Wskazują na niewystarczająco usuniętą płytkę nazębną albo na zakwaszenie środowiska jamy ustnej.

Profimed

Rekomendowane produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu