Zależy od pasty do zębów

PM
Profimed
czytanie przez 3 min
Podziel się
Wszyscy używamy pasty do zębów i wszyscy czytaliśmy (lub przynajmniej słyszeliśmy), że ma ona minimalne znaczenie w pielęgnacji zębów. Czy więc wszyscy używamy jej ze względu na smak i przyjemne uczucie?

Wydaje się, że ta „informacja” pojawiła się gdzieś w drodze od eksperta do naszych uszu i została ukształtowana po drodze, jak hasło w grze, głuchy telefon. W rzeczywistości słyszymy od dentystów, że zęby myje się szczoteczką do zębów oraz, że pasta ma minimalne znaczenie w porównaniu z włosiem. Odważymy się to potwierdzić. Ale to nadal nie oznacza, że ​​pasta jest tylko zabarwioną substancją o zapachu mięty, ponieważ ma ona ważniejsze zadania niż czyszczenie, a one (jeśli jest to dobra i odpowiednio dobrana pasta do zębów) sumiennie działają i bardzo znacząco wpływają na zdrowie zębów i dziąseł.

Cały temat past do zębów i innych kosmetyków do higieny jamy ustnej jest już dziś bardzo obszerny. Będziemy więc nieustannie zwracać na to uwagę. Teraz mamy już na to pierwszy ogląd i sprawimy, że całość będzie bardziej zrozumiała.

Część I. - Więc czy pasta do zębów czyści czy też nie?

Czyści. Tak zwane RDA można zmierzyć dla absolutnie każdej pasty. Względne ścieranie szkliwa, wartość ta jest wskazywana liczbą i mówiąc bardzo prosto, im wyższa liczba, tym bardziej „czyści” pasta. Liczba ta jest względna, dużo zależy również od zębów, ta sama wartość RDA dla niektórych osób może być zbyt wysoka, a dla niektórych odpowiednia. Teraz postaramy Ci się to uprościć. Pasty do zębów z parametrem RDA do 40 są najdelikatniejsze na rynku. Mogą być używane przez osoby z dużą wrażliwością zębów oraz każdego, kto wymaga tylko niezbędnej pielęgnacji. Na rynku jest ich niewiele, ale ich liczba rośnie. Pasty oznaczone jako „wrażliwe” mieszczą się w zakresie RDA 40 i trochę więcej. Zwykłe pasty do zębów są najczęściej w skali od 100 do 200 RDA. Dla większości ludzi wartość 200 RDA jest już uważana za marginalną. Przy większej liczbie istnieje już prawdopodobieństwo, że taka pasta zedrze szkliwo podczas czyszczenia. Wniosek jest dość oczywisty. Wszyscy przestrzegamy tej jednej wartości, ponieważ żadna pasta nie jest pozbawiona ścierania. Ci, którzy są poinformowani lub świadomi, że mają osłabione zęby, wybierają niski poziom RDA (niska ścieralność), kto z kolei ma zęby w doskonałej jakości, może sięgnąć po wyższe RDA. Oczywiście z wysoką ścierlnością idzie lepsze usuwanie pigmentacji, a tym samym bielsze zęby. Ponieważ na pewno brakuje twoich granic, ogólne zalecenia są bardzo zrozumiałe skierowane do pułapek przyjaznych dla środowiska - to znaczy z niższym i niskim RDA. Jeśli jakikolwiek środek czyszczący (pasta lub proszek) ma RDA zauważalnie wyższe niż 200, skonsultuj się ze swoim dentystą w sprawie jego stosowania.

Pierwsza właściwość jest wyjaśniona. Związana z tym jest informacja, że ​​nigdy przed czyszczeniem możemy zakwaszać zębów. Po prostu zapomnijmy o cytrynie, wraz z nią o soli oraz o domowych pomysłach „jak zrobić własną pastę do zębów”. Po kwaśnym posiłku wypij wodę (lub użyj sprayu do płukania jamy ustnej o zasadowym pH… bądź gumy do żucia bez cukru) i czyść nie dociskając zbyt mocno szczoteczki. Te zabiegi wpływają również na powierzchnię zębów, przy niewłaściwym szczotkowaniu oraz używaniu pasty do zębów z większymi drobinkami możemy osiągnąć niepożądane efekty w postaci zdartego szkliwa.

„Jeśli nie masz szczoteczki do zębów, przynajmniej zjedz jabłko”. W drugiej części o pastach przyjrzymy się najważniejszej właściwości - czyli jak to jest z profilaktycznym działaniem na próchnicę.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu