Eksperci ostrzegają przed pastami do zębów z węglem aktywnym.

PM
Profimed
czytanie przez 1 min
Podziel się
Ostatnio na rynku pojawiła się pasta do zębów zawierająca aktywowany węgiel drzewny, który ma za zadanie wybielić zęby.

Działanie wybielące oparte jest na teorii, że cząsteczki węglowe mają duże pole powierzchni, a zatem mogą rozbijać inne mniejsze cząsteczki, w tym przebarwienia, na powierzchni szkliwa. Jednak nikt nie wie, jak aktywny węgiel wpływa na inne cząsteczki w jamie ustnej i czy nie niszczy innych substancji ważych dla zrównoważonego środowiska w jamie ustnej.

Do tej pory nie opublikowano badań klinicznych potwierdzających wybielające efekty past z aktywnym węglem, ale również nie wykazano, że środowisko jamy ustnej w jest bezpieczne.Dlatego producenci starają się uzyskać efekt wybielania nie za pomocą składników ściernych, a za pomoca past z wysokim wspólczynnikiem RDA. Wielu z nich nie wspomina o RDA .Ponadto wielu z tych naśladowców nie zawiera fluoru lub występuje tylko w niskich stężeniach.

Omówiliśmy również tę kwestię z dr. Ladislavem Korábkiem,  z wydziału lekarskiego Uniwersytetu Karola, który potwierdził sceptyczną opinię ekspertów dentystycznych.

Jeśli chcesz dowiedzeć się więcej na temat past z węglem aktywnym, napisz do nas lub zapytaj jednej z naszy ekspedientek w sklepie stacjonarnym – Galeria Moktów lub Galeria Posnania.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu