Dobry początek

PM
Profimed
czytanie przez 5 min
Podziel się
Prawie każdy dialog doradczy w Profimed kończy się (a właściwie zaczyna na nowo) podstawowym problemem. Jak prawidłowo myć zęby? Pytania JAK i DLACZEGO są powiązane. Dobra znajomość i opanowanie opieki dentystycznej nie tylko poprawia zdrowie zębów i dziąseł, ale działa dużo dalej niż moglibyśmy się spodziewać. Ci, którzy opanowali sztukę prawidłowego szczotkowania zębów, przekazują tę umiejętność swoim dzieciom zamieniając nową jakość na standard.

„Dental IQ” stale rośnie przez co poprawiają się nie tylko zdrowie ale i wygląd zębów. W Profimed przy każdym problemie zawsze staramy się rzeczowo doradzić, pamiętając aby z wyjaśnieniem zacząć od podstaw. Właściwe fundamenty to po prostu... fundament :)

Myjemy zęby, aż będą czyste. Po wysłuchaniu takiej rady, zastanawiasz się, czy naprawdę potrzebujesz eksperta, który wyjaśni Ci jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Ale być może ta oczywista rada nie jest w rzeczywistości tak oczywista. Dla przykładu odnieśmy się do czyszczenia butów z błota. To janse: czyścisz je, dopóki widzisz choć odrobinę błota. A teraz wróćmy do zębów. Czy szczotkujesz je, dopóki nie są idealne? No właśnie! I oto jesteśmy. Tak skomplikowany obszar jak zęby myjemy bez kontroli wzroku. Absolutnie nie wiemy (nie widzimy), jaki rezultat odnosimy. Nie widzimy, czy dotarliśmy szczoteczką wszędzie ani czy pozwoliło to usunąć coś czego próbowaliśmy się pozbyć. Teraz możesz się troszkę przestraszyć. Wielokrotne badania wykazały, że ludzie myją zęby przez około czterdzieści sekund, jeśli jednocześnie nie mierzą czasu. Pomijają trudno dostępne miejsca takie jak tylna część zębów („żołądek podchodzi mi do gardła”), a jeśli dodać do tego nie używanie środków do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, okaże się, że zęby nie są nawet w połowie oczyszczone (w rzeczywistości będzie jeszcze gorzej, ale nie chcemy dramatyzować). Orzezwiający i miętowy smak pasty przekonuje nas, że jama ustna jest teraz niemal sterylna. Występujące krwawienie dziąseł czy prześwietlenie u dentysty potwierdzi coś zupełnie innego. Jak się okazuje nie zrobiliśmy zbyt wiele, chociaż próbowaliśmy. Zanotuj sobie:

  1. Podstawą są odpowiednie środki czyszczące. Nie chodzi tu jedynie o szczoteczkę do zębów. Próchnica może powstać w dowolnym miejscu zęba, tak więc nie można oczyścić 70% powieżchni zęba, a jednocześnie pozostałe 30% pozostawić. W idealnym przypadku tzw. Środki mechaniczne muszą pokryć i oczyścić całą powierzchnię zębów z płytki nazębnej. Po prostu musimy dążyć do osiągnięcia tego ideału w trosce o zdrowie i estetykę. SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW z mniejszą głowicą roboczą naturalnie czyści się zęby wolniej jest łatwiejsza w kontroli, i lepiej dociera w trudnodostępne miejsca. Szczoteczka pojedyncza (jednopęczkowa) dociera tam, gdzie głowica tradycyjnej szczoteczki jest zbyt duża. Kiedy tylko ją wypróbujesz - zrozumiesz. Szczoteczka międzyzębowa lub nić dentystyczna słuzy do czyszczenia pozostałej powierzchni - przestrzeni międzyzęboej (jadnak wciąż nie jest pewne że docierasz do całej powierzchni, którą musisz wyczyścić - dlatego należy stosować również płyny do płukania jamy ustnej, ale to temat na inny rozdział). Po połączeniu wszystkich wymienionych środków możesz naprawdę usunąć płytkę nazębną z powierzchni swoich zębów. Ale czy tak się stanie zależy właśnie od czasu.
  2. Czas czyszczenia zależy od tego, jak delikatnie i jak delikatnej używasz szczoteczki do zębów (szczoteczki międzyzębowej). Im jest bardziej miękka, tym jest delikatniejsza, ale tym wolniej usuwa również płytkę nazębną. Jeśli chodzi o zęby, a zwłaszcza dziąsła, polecamy miękkie szczoteczki do zębów, ale zawsze podkreślamy, że dwie minuty (których ludzie zwykle nawet nie obserwują) liczą się dla szczoteczek oznaczonych jako miękkie. Te popularne dziś super i ultra miękkie niewątpliwie wymagają dziesięciu lub więcej minut czyszczenia. Niezbędnym jest, aby na każdej powierzchni pozostać delikatnym ruchem znacznie dłużej, zanim lepka (powoli twardniejąca) płytka nazębna rozluźni się. Zegar w łazience, czy „dentystyczna” klepsydra, naprawdę się opłaca. Jeszcze lepiej jest po prostu myć jeden ząb za drugim zamiast przelatywać po całej szczęce.
  3. Pasta do zębów i płyn do płukania jamy ustnej. Oczywiście mają znaczenie. Należy jednak pamiętać, że inny sposób opieki. Niebezpieczna płytka nazębna może być usunięta jedynie mechanicznie. A więc za pomocą szczoteczki. Nie spłukamy jej płynem do płukania ani pastą do zębów. Jeśli więc znowu trochę przesadzając, można powiedzieć, że zęby można wyczyścić tylko szczoteczkami do zębów (+ międzyzębowymi i nicią dentystyczną), ale nigdy nie można wyczyścić zębów samą pastą lub płynem. Przynajmniej jeszcze nie teraz, a jeśli myślisz, że takjest poniewaz tak mówi reklama, zostałeś wprowadzony w błąd. Pasty do zębów i płyny do płukania ust są na wypadek, gdybyś przeoczył jakąś płytkę nazębną i zaczeła ona uszkadzać jamę ustną (począwszy od próchnicy po zapalenie miazgi, która zaczyna się krwawieniem i - dziś było już dość przerażenia - nie powiemy, gdzie się kończy). Płyny do płukania jamy ustnej skutecznie remineralizują powierzchnię zębów. Ale tak zwane kosmetyki dentystyczne pomagają rozwiązać też inne problemy niż tylko zapobieganie próchnicy czy świerzy oddech. Pojawiają się preparaty specjalizujące się w takich sprawach jak leczenie nadwrażliwości zębów, wybielanie, paradontopatia, cukrzyca i jej wpływ na zęby i dziąsła, brak śliny i suchość w ustach, afty… Opisane problemy można rozwiązać (często bardzo skutecznie) dzięki skutecznym składnikom aktywnym kosmetyków dentystycznych. Właściwym wyborem jest ich odpowiednie połączenie.

Właściwe NARZĘDZIA. Odpowiednie i wystarczająco długie STOSOWANIE. Idealnie dobrane do indywidualnych potrzeb KOSMETYKI STOMATOLOGICZNE - pasty, żele, płyny do płukania ust i spraye. To podstawy, których nauczyliśmy się dzisiaj. Mamy nadzieję, że zmotywowaliśmy Cię wystarczjąco. W sklepach Profimed oraz w poradni na www.profimed.cz zwracamy uwagę na właściwy wybór. Tymczasem do zobaczenia następnym razem.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu