Paradontoza

Preparaty na uszkodzone szkliwo, wrażliwe zęby i paradontozę

Dzień dobry, mam uszkodzone szkliwo przednich zębów – bardzo słabe. Zęby są wrażliwe, a to bywa nieprzyjemne. Też mi się szybko zabarwiają i nie są potem białe. Możecie mi coś zaoferować? Istnieją na przykład jakieś żele? Ponadto mam paradontozę – co przy tym problemie najlepiej stosować? Dziękuję! Hanna L.

H
Hanna L. ‒ 21. 06. 2019
Paradontoza
Podziel się

Dzień dobry Pani Hanno,

oczywiście, najlepiej by było móc zbadać szkliwo Pani zębów osobiście, byśmy mogli dokładnie zdefiniować typ uszkodzenia, ale zakładam, że prawdopodobnie chodzi o uszkodzenie abrazją, ewentualnie kwasową erozją szkliwa.

Temu by odpowiadała jak wysoka wrażliwość, tak i szybkie zabarwienie uszkodzonego i niespoistego szkliwa. Niestety, pełnowartościowe zastąpienie utraconego szkliwa nie jest już  możliwe. Może Pani sobie kupić w aptece żel Elmex Gelee obniżający wrażliwość, remineralizację i stany związane ze zwiększoną ścieralnością szkliwa.

Z naszych produktów bym polecił preparaty do remineralizacji, np. krem do zębów Swissdent Crystal   albo pastę do zębów Apagard Premio , ewent. GUM SensiVital+.

Trzeba oczywiście używać tylko łagodnych szczoteczek do zębów lecz nie ekstremalnie miękkich, które nie czyszczą. Ogranicz słodkie i kwaśne napoje i pokarmy.

Na paradontozę polecam produkty z kolekcji GUM Paroex , pastę, płukankę doustną i spray.

Profimed

Rekomendowane produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
W sklepach
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu