SPECJALISTA DS. ZĘBÓW I CIAŁA
Potrzebujesz porady?
+48 797 750 425

Preparaty na uszkodzone szkliwo, wrażliwe zęby i paradontozę

Od: Hanna L.

Dzień dobry, mam uszkodzone szkliwo przednich zębów – bardzo słabe. Zęby są wrażliwe, a to bywa nieprzyjemne. Też mi się szybko zabarwiają i nie są potem białe. Możecie mi coś zaoferować? Istnieją na przykład jakieś żele? Ponadto mam paradontozę – co przy tym problemie najlepiej stosować? Dziękuję! Hanna L.

Dzień dobry Pani Hanno,

oczywiście, najlepiej by było móc zbadać szkliwo Pani zębów osobiście, byśmy mogli dokładnie zdefiniować typ uszkodzenia, ale zakładam, że prawdopodobnie chodzi o uszkodzenie abrazją, ewentualnie kwasową erozją szkliwa.

Temu by odpowiadała jak wysoka wrażliwość, tak i szybkie zabarwienie uszkodzonego i niespoistego szkliwa. Niestety, pełnowartościowe zastąpienie utraconego szkliwa nie jest już  możliwe. Może Pani sobie kupić w aptece żel Elmex Gelee obniżający wrażliwość, remineralizację i stany związane ze zwiększoną ścieralnością szkliwa.

Z naszych produktów bym polecił preparaty do remineralizacji, np. krem do zębów Swissdent Crystal   albo pastę do zębów Apagard Premio , ewent. GUM SensiVital+.

Trzeba oczywiście używać tylko łagodnych szczoteczek do zębów lecz nie ekstremalnie miękkich, które nie czyszczą. Ogranicz słodkie i kwaśne napoje i pokarmy.

Na paradontozę polecam produkty z kolekcji GUM Paroex , pastę, płukankę doustną i spray.Nie znalazłes pytania lub odpowiedzi?

Zapytaj samych ekspertów.


Zapytaj eksperta