Wybielanie zębów

Pasta Wybialająca

Dzień dobry, Proszę o podpowiedź jaka pasta wybielająca wybrać do zębów. Zauważyłam kamień nazebny i po wizycie u dentysty chciałabym podtrzymac ten stan po wyczyszczeniu. Ponadto górne trójki mają bardziej zóltawy odcień. Będę wdzięczna za informację.

M
Martyna ‒ 13. 05. 2021
Wybielanie zębów
Podziel się

Dzień dobry,

Dziękujemy za wiadomość. 
Kamień nazębny jest niczym innym jak nagromadzeniem płytki nazębnej i resztek pokarmowych, które uległy uwapnieniu, nie zmienia odcienia zębów. Zapewne korzystała Pani z zabiegu higienizacji, a co za tym idzie zęby są w tym momencie doczyszczone. Aby utrzymać ten efekt (choć zabieg higienizacji wskazane jest powtarzać co 6 miesięcy, chyba, że lekarz zaleci inaczej) należy praktykować odpowiednią higienę jamy ustnej tj. czyścić zęby w odpowiedni sposób (wymiatać płytkę nazębną - bakteryjną, czyścić przestrzenie międzyzębowe, stosować odpowiednią pastę oraz kontrolować płytkę nazębną np. poprzez tabletki wybarwiające PlaqSearch)
Odpowiadając na Pani pytanie, wszystko zależy od tego jaki efekt chciałaby Pani osiągnąć. Jeśli oczekuje Pani wybielenia o kilka tonów, to nie osiągnie Pani tego za pomocą pasty wybielającej. W takim przypadku zalecany jest profesjonalny zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym.
Proszę unikać past o wysokim RDA, tj. ścieralności, które może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.
Polecam pastę Apagard Premio z wysoką zawrtością hydroksyapatytu, który zapewni bardziej efektywne usuwanie płytki nazębnej, wypełni mikroubytki w szkliwie, przez co zęby będą gładsze,a płytka nazębna będzie osadzała się w mniejszym stopniu, a także spowoduje podpowierzchniową remineralizacje szkliwa. Co więcej pasta ta posiada w swoim składzie wyciąg z perły, co nada zębom ładny połysk i może je delikatnie rozjaśnić (o 1-2 tony).

Załączam kilka proponowanych przeze mnie produktów.

Gdyby miała Pani jeszcze jakieś pytania, proszę o wiadomość.

Pozdrawiamy
Zespół Profimed

Profimed

Rekomendowane produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu