Paradontoza

Irygator do zębów łagodzący objawy paradontozy

Dzień dobry, proszę polećcie mi najlepszy irygator do zębów do użytku domowego. Mam 65 lat, mosty protetyczne, a niestety również paradontozę. Dziękuję Paweł

P
Paweł ‒ 21. 06. 2019
Paradontoza
Podziel się

Dzień dobry Panie Pawle,
dziękujemy za zainteresowanie irygatorami do zębów Waterpik.

Oczywiście, na Pana aktualne problemy mogępolecić odpowiednie urządzenie, skupimy się więc na dwóch wariantach.

Pierwszym wariantem jest irygator  Waterpik Ultra WP100  – idealny pomocnik w walce przeciw paradontozie, jak również przy czyszczeniu zębów. Ma dziesięciostopniową regulację mocy  ciśnienia wody, pojemny zbiornik na wodę (albo do płukania ust) o pojemności 600 ml i maksymalną ilość końcówek, włącznie końcówki Pik Pocket, która jest przeznaczona do płukania kieszonek dziąsłowych. Ta końcówka ma specjalne wykończenie z silikonu, które wprowadza się do kieszonek. Czyszczenie problematycznych miejsc trzeba przeprowadzać przy najniższym stopniu regulacji ciśnienia wody, żeby strumień nie zaszkodził chorej tkance.

Druga możliwość to Waterpik Aquarius Professional . Ten przyrząd to w zasadzie innowowany wyżej wspomniany irygator, zatem ma w przybliżeniu podobne wyposażenie, ale oferuje dwa tryby. Tryb czyszczenia i tryb masażu dziąseł (odpowiednie do ukrwienia i rekonwalescencji dziąseł). Ponadto różni się designem, który jest nowocześniejszy, ma o jedną podstawową końcówkę więcej, jest lżejszy, a jego chód cichszy.

Na Pana problemy mogę polecić również płukankę doustną, która nadaje się do czyszczenia problematycznych miejsc w połączeniu z Waterpikem. Jest to na przykład płyn do płukania jamy ustnej Paroex  od producenta GUM, który zawiera 6 albo 12 % skutecznego składnika Chlorhexidyn, wspierającego proces leczenia. Płyn do płukania jamy ustnej GUM - PAROEX (CHX 0,12 %) jest przeznaczony do krótkookresowego stosowania, płyn do płukania jamy ustnej GUM - PAROEX  (CHX 0,06 %) używa się przy długotrwałym leczeniu. Waterpik nie można stosować w kombinacji z płukankami zawierającymi alkohol albo roślinne olejki eteryczne.

Profimed

Rekomendowane produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu