Inne

fluoroapatyt a hydroksyapatyt

Oli nano seal produkt do lakierowania zębów. Po przeczytaniu składu i zastosowaniu mam dużo wątpliwości dotyczących stosowania takiego produktu u dziecka. W skład oli nano seal wchodzi fluoroapatyt fluorek wapnia i octan etylu. Z opisu na państwa stronie wynika, że hydroksyapatyt jest budulcem szkliwa a fluoroapatyt może być budulcem szkliwa. Czy możliwe że produkt oli nano seal zepsuł szkliwo zębów stałych u dziecka.

A
Alicja ‒ 08. 06. 2021
Inne Zęby najmłodszych
Podziel się

Dzień dobry Pani,

Mam odpowiedź na Pani pytanie, po konsultacji z naszą ekspertką.

Olinanoseal jest świetnym produktem stosowanym jak najbardziej na nadwrażliwość i do lakierowania. Jest zalecany bez ograniczeń wieku. Octan etylu jest dodawany do wielu produktów, nawet spożywczych. Wysusza i oczyszcza powierzchnie i dlatego jest zastosowany w tym produkcie.

Hydroksyapatyt – pryzmaty - jest składnikiem budującym szkliwo, ale jest podatny na kwasy wydalane przez bakterie próchnicotwórcze. Fluor dostarczany na powierzchnie zęba wzmacnia hydroksyapatyt i zamienia go na fluorapatyt , który jest bardziej odporny na tę kwasy (tak działa profilaktyka fluorkowa).

Zęby dzieci są lakierowane dlatego, żeby wzmocnić szkliwo zębów mlecznych i wyrzynających się zębów stałych. Przed zastosowanie lakieru (także Olinanosealu), zęby muszą być całkowicie zdrowe i wyleczone. Dlatego ten zabieg wykonuje się u stomatologa. Przed zabiegiem często też lekarz lub higienistka oczyszczają zęby i aplikują lakier przy utrzymaniu suchości w jamie ustnej.

Odpowiadając na pytanie Pani, nie ma takiej możliwości by zastosowanie Olinanoseal zepsuło szkliwo zębów stałych, jeżeli aplikowany był u specjalisty.

Powodem problemu ze szkliwem jest brak higieny, zła dieta tzn. kwasy lub szorowanie mocno ścierną pastą zębów, stosowanie określonych leków lub ostateczne wrodzona wada – hipoplazja. Nie wiem, w jakim wieku to dziecko ale zaleciłabym Duraphat.

Pozdrawiamy,

Zespół Profimed

Profimed
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu