Ból zęba

Ból zęba

Dzień dobry, chcę was poprosić o radę, chociaż wiem, że będzie brzmiała, bym odwiedził dentystę. Mam dziurę w zębie trzonowym, siódemce. Nie mam teraz swojego dentysty, a u nas w Warszawie na pogotowie na pewno nie pójdę! Ból trwa już 5 dni. Pierwsze 3 dni był nieznośny, ale po wypłukaniu ust naparem z goździków jest znośniejszy, jednak dobrze wiem, że mam tam zapalenie. Pulsowanie w zębie, opuchnięte dziąsło i ząb wrażliwy na dotyk drugiego zęba! Do dentysty po prostu przestałem chodzić, ponieważ zawsze odbywało się to „na żywo” i nigdy nie otrzymałem zastrzyku! Okropność! Chcę tylko doradzić, jak złagodzić przyczynę bólu i wytrzymać jakoś do nowego roku, zanim znajdę sobie swojego dentystę! W tym zębie mam zapalenie chyba już po raz dziewiąty. Z góry Wam dziękuję za odpowiedź i radę. Pozdrawiam, Lubosz L.

L
Lubosz  ‒ 21. 06. 2019
Ból zęba
Podziel się

Miłego dnia,

dziękujemy Panu za zadanie pytania. Jeżeli ma Pan głęboką próchnicę, to sprawa może się skończyć obumarciem nerwu i wyrwaniem zęba. Proszę tego nie lekceważyć i poszukać pomocy lekarskiej. Na pogotowiu na pewno otrzyma Pan zastrzyk.

Ból można złagodzić zimnym okładem, ewentualnie zażyciem paracetamolu. Można też płukać jamę ustną antybakteryjnym PAROEXEM.

Powodzenia!

Profimed

Rekomendowane produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
W sklepach
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu