SPECJALISTA DS. ZĘBÓW I CIAŁA
Potrzebujesz porady?
+48 797 750 425

Ból zęba

Od: Lubosz

Dzień dobry, chcę was poprosić o radę, chociaż wiem, że będzie brzmiała, bym odwiedził dentystę. Mam dziurę w zębie trzonowym, siódemce. Nie mam teraz swojego dentysty, a u nas w Warszawie na pogotowie na pewno nie pójdę! Ból trwa już 5 dni. Pierwsze 3 dni był nieznośny, ale po wypłukaniu ust naparem z goździków jest znośniejszy, jednak dobrze wiem, że mam tam zapalenie. Pulsowanie w zębie, opuchnięte dziąsło i ząb wrażliwy na dotyk drugiego zęba! Do dentysty po prostu przestałem chodzić, ponieważ zawsze odbywało się to „na żywo” i nigdy nie otrzymałem zastrzyku! Okropność! Chcę tylko doradzić, jak złagodzić przyczynę bólu i wytrzymać jakoś do nowego roku, zanim znajdę sobie swojego dentystę! W tym zębie mam zapalenie chyba już po raz dziewiąty. Z góry Wam dziękuję za odpowiedź i radę. Pozdrawiam, Lubosz L.

Miłego dnia,

dziękujemy Panu za zadanie pytania. Jeżeli ma Pan głęboką próchnicę, to sprawa może się skończyć obumarciem nerwu i wyrwaniem zęba. Proszę tego nie lekceważyć i poszukać pomocy lekarskiej. Na pogotowiu na pewno otrzyma Pan zastrzyk.

Ból można złagodzić zimnym okładem, ewentualnie zażyciem paracetamolu. Można też płukać jamę ustną antybakteryjnym PAROEXEM.

Powodzenia!Nie znalazłes pytania lub odpowiedzi?

Zapytaj samych ekspertów.


Zapytaj eksperta