Zrównoważony rozwój nie jest "sloganem reklamowym". Znalezienie sposobów na zapewnienie, że produkcja nie wyczerpuje nieodnawialnych zasobów, jest jedną z najważniejszych kwestii naszych czasów. Zarówno producenci, jak i konsumenci są odpowiedzialni za to, by świat nie znalazł się w ślepym zaułku, z którego pokolenie naszych dzieci (a być może nawet nasze) nie będzie w stanie wrócić. Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia promuje odpowiedzialne podejście do naszej planety. Wydarzenie to zainspirowało nas do stworzenia tematu przewodniego tego miesiąca. Przyjrzymy się bliżej markom, które przodują w dbaniu o przyszłość planety, aby ich produkty mogły sprostać Twoim wymaganiom. Nawet Profimed, choć sam nic nie produkuje, jest świadomy swojej części odpowiedzialności. Dlatego mądrze zarządzamy naszymi opakowaniami wysyłkowymi, wykorzystujemy je ponownie w jak największym stopniu, poddajemy recyklingowi i minimalizujemy ich produkcję. Stopniowo nasza flota przechodzi na elektromobilność i, jak widać, nasza komunikacja daje zielone światło zrównoważonym markom.

Znany w Skandynawii nacisk na ochronę środowiska, odpowiedzialność i bardzo wysokie wymagania konsumentów w Szwecji stoją za godnymi podziwu wynikami, jakie TePe osiągnęła w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Na pierwszy rzut oka może to nie być widoczne. Jednak od kilku lat pomoce dentystyczne TePe są produkowane z bioplastiku. Designerskie szczoteczki do zębów Choice wykorzystują wysokiej jakości resztki drewna bukowego i zastępują poprzednie plastikowe opakowania papierem. Najnowocześniejsze energooszczędne działanie fabryki na południu Szwecji jest w dużej mierze zapewniane przez panele słoneczne. Dziś TePe cieszy się uznaniem nie tylko dentystów, ale wszystkich, którym zależy na przyszłości.

Stalowe narzędzia kosmetyczne i zrównoważony rozwój? Niestety, pęsety wykonane z drewna, papieru lub bioplastiku są nadal niedostępne. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest jak najmniejsza konsumpcja. Po co kupować tanio wykonane, niskiej jakości przedmioty, które szybko się niszczą i trafiają z kosza na śmieci na wysypisko? Od prawie pięćdziesięciu lat amerykańska marka Tweezerman jest synonimem precyzyjnej produkcji z najlepszych materiałów i w najlepszym wykonaniu. Jako rzemieślnicy mówimy to z mieszanymi uczuciami, ale pęsety Tweezerman wytrzymują lata i po prostu nie potrzebujesz nowych. Co wybrać? Jedno narzędzie premium czy dziesięć przeciętnych?

 

Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu