SPECJALISTA DS. ZĘBÓW I CIAŁA
Potrzebujesz porady?
+48 797 750 425

Polecane artykuły

Czyszczenie zębów jak z przyszłości
Promienny uśmiech wskazuje na nasz status społeczny i wyraźnie świadczy o tym, jak pielęgnujemy nasze zęby. Posiadanie błyszczących, zdrowych zębów bez plam pigmentowych nie jest aż tak skomplikowane, dzięki nowoczesnej technologii elektrycznych szczoteczek do zębów.
Każdy może mieć przyjemny oddech
Prawdopodobnie każdy z nas dosłownie poczuł swój lub kogoś nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Jeżeli zdarza się to czasami, zwykle przyczyną jest rodzaj jedzenia, picia lub palenie papierosów. W przypadku problemów uporczywych i trwających długo jest to halitoza. Co dalej?
Masz kompleksy z powodu swojego uśmiechu? Spróbuj wybielić zęby.
Kto by nie chciał mieć pięknego uśmiechu z białymi zębami? Ponieważ odcień zębów jest dany genetycznie, możliwe jest osiągnięcie efektu rozjaśniania za pomocą domowego lub profesjonalnego wybielania. Nie należy jednak przesadzać, aby wyglądać naturalnie i nie uszkadzać szkliwa zębów.
Swoje zęby na całe życie
Każdy chce mieć zdrowe zęby, aż do starości. Pomijając urazy, zęby wypadają, szczególnie z powodu nieleczonego zapalenia przyzębia – paradentozy. Więc kto regularnie i właściwie dba o swoją jamę ustną, nie musi bać się paradentozy i jej konsekwencji.
Codzienny prysznic jest standardem, a co irygator do jamy ustnej?
Biorąc prysznic, czujesz się przyjemnie i świeżo. Taką samą świeżość można czuć w ustach podczas korzystania z irygatora. Dzięki niemu zęby są idealnie czyste po czyszczeniu półtorej minuty, tego nie można osiągnąć ze szczoteczką do zębów i wodą do płukania ust.

Najnowsze artykuły

Spokojnie! - Instrukcja dla matki karmiącej
Twój bobas ciągle płacze, a Ty nie wiesz jaka jest tego przyczyna? Wszyscy dają Ci „dobre rady“, co jeść podczas karmienia, a czego unikać, aby Twój aniołek nie miał problemów z bólami brzuszka. Nie martw się, to nic trudnego. Nie musisz stosować specjalnej diety.
Gadżety dla nowo upieczonych rodziców lub to, czego nie znajdziesz w sieciach społecznościowych
Po urodzeniu dziecka każdego rodzica zaleje tsunami szczęścia i miłości, które mnoży się każdym dotykiem, gestem, spojrzeniem, mruczeniem lub uśmiechem. Naturalnie pragniemy powiedzieć i pokazać wszystkim, że NASZE dziecko jest najpiękniejsze i najsłodsze na świecie (zresztą do czego innego mielibyśmy Instagram). Jednak na każdą mamę i każdego tatę czekają gorsze chwile, o których niewiele się mówi. Na przykład, gdy o trzeciej nad ranem w poślinionej koszuli nocnej na próżno w kółko uspokajasz krzyczące stworzenie i przeskakujesz przez stos pieluszek na podłodze. Głód? Kolka? Gazy? Co teraz? Do kogo zadzwonić, aby do cholery poradził, co masz robić?
Paradontoza i COVID-19
Przygotowaliśmy dla Was w spółpracy z MUDr. Jiří Šedý, uznawanym autorem wielu naukowych i stomatologicznych publikacji, polecenie k zddrowiu Waszych ust!
Nie jest prawdą, że nie ma znaczenia, jaką wybierzesz pastę do zębów
Jaka jest prawdziwa rola pasty do zębów w higienie jamy ustnej? Czy to tylko sposób na uprzyjemnienie czyszczenia zębów i odświeżenie oddechu? Oczywiście samą pastą do zębów nie można umyć zębów, ale to nie znaczy, że nie odgrywa ona istotnej roli. Pasty do zębów głównie chronią przed próchnicą, jak również są wykorzystywane do rozwiązywania innych problemów, których użycie samej szczoteczki nie rozwiąże (zapalenie dziąseł, suchość w ustach, wrażliwość zębów). Kosmetyki do zębów są dziś znacznie skuteczniejsze niż kiedyś, ale zorientowanie się w nich nie jest łatwe.
Jak czyścić przestrzenie międzyzębowe?
Każdy ząb w jamie ustnej posiada pięć powierzchni, jednak szczoteczka dociera tylko do trzech z nich. Bez względu na to, jak długo i dokładnie myje się zęby, zostanie oczyszczonych tylko 60% powierzchni zęba. Aby zapobiec próchnicy i zapaleniu dziąseł, wszystkie powierzchnie zębów, w tym zaniedbywane przestrzenie między zębami, powinny zostać oczyszczone.
Opieka dziecięcych ząbków
Czy kiedykolwiek zadaliście sobie pytanie, dlaczego nawet małe dzieci mają próchnicę? A jak powstaje próchnica? Dzieci oczywiście przychodzą na świat bez podstępnych bakterii w ustach, ale wkrótce po bliskim kontakcie z matką lub krewnymi bakterie powodujące próchnicę przenoszą się do ust. Dlatego higiena jamy ustnej jest ważna już od pojawienia się pierwszego ząbka.