Zapalenie dziąseł, czym jest i jak sobie z nim radzić?

PM
Profimed
czytanie przez 2 min
Podziel się
Zapobieganie zapaleniu dziąseł to nie lada wyzwanie w dzisiejszych czasach.

Krwawienie podczas mycia zębów, ból dziąseł i obrzęk są sygnałami, że nasze dziąsła nie są w najlepszym stanie. Zapalenie dziąseł, o wdzięcznej łacińskiej nazwie gingivitis, jest pierwszym stadium choroby dziąseł i zdecydowanie najłatwiejszym do wyleczenia. Nieleczone prowadzi do periodontitis, czyli choroby dziąseł, która może powodować nawet wypadanie zębów.

Co jest przyczyną tego stanu rzeczy? Nadmiar płytki nazębnej, która nie zostaje usunięta w codziennej higienie jamy ustnej, mineralizuje się do kamienia nazębnego, który odkłada się od linii dziąseł. To powoduje namnażanie się bakterii, które wywołują stan zapalny. Na stan naszych dziąseł mogą wpływać także inne czynniki, jak: palenie papierosów, choroby systemu immunologicznego oraz zażywanie niektórych leków.

Jak temu przeciwdziałać? Przede wszystkim dbając o codzienną higienę jamy ustnej, dobierając odpowiednią szczoteczkę do zębów. Pomaga również czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, gdzie także gromadzi się płytka nazębna (świetnie sprawdzą się tutaj szczoteczki międzyzębowe TePe lub nici dentystyczne TePe), które można zoptymalizować przez zastosowanie żelu z fluorem lub chlorheksydyną. Używanie skrobaczki do języka świetnie usunie bakterie obecne na języku. Istotną rolę w profilaktyce i leczeniu zapalenia dziąseł ma także systematyczne usuwanie kamienia nazębnego u stomatologa, które może być zakończone wzmacniającą fluoryzacją zębów.

Jeśli problem się powtarza możesz równiez wypróbowac moc olejku heracianego. Doskonale sprawdzi się tutaj Tebodont. Produkty na bazie olejku herbacianego leczą stany zapalne i ukoją Twoje dziąsła.

Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu