TePe - w pielęgnacji jamy ustnej

PM
Profimed
czytanie przez 3 min
Podziel się
W naszym kraju nie ma bogatej tradycji dbania o higienę jamy ustnej, jak to jest w przypadku innych krajów europejskich i nie tylko…

Zazwyczaj używamy pasty do zębów, zwykłej szczoteczki, rzadziej nici dentystycznych czy płynów do płukania ust. Lekarze dentyści biją na alarm, jak duża część naszego społeczeństwa po prostu bagatelizuje temat codziennej higieny jamy ustnej. Jest to smutne zjawisko i niestety brzemienne w skutkach, ponieważ choroby jamy ustnej takie jak zapalenie dziąseł czy paradontoza rozwijają się w zabójczym tempie i praktycznie u każdego.

Choroby te są bardzo powszechne, jednak można im zapobiec poprzez zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Ogromnym problemem w przypadku chorób dziąseł jest ich bezbolesny rozwój – często idziemy do stomatologa już z zaawansowanym zapaleniem, które wymaga długiego i systematycznego leczenia, a przede wszystkim zadbania o właściwą higienę jamy ustnej. Prawidłowy kolor dziąseł to różowy, wszelkie odchylenia kolorów mogą świadczyć o pewnym stadium ich choroby. Jeśli nie czyścimy zębów prawidłowo, to płytka nazębna zaczyna się na nich gromadzić, zwłaszcza w okolicach linii dziąseł. Powoduje to ich zapalenie, a dziąsła stają się czerwone i spuchnięte.

Jak rozpoznać, że coś jest nie w porządku? Nasze dziąsła zaczynają krwawić przy czyszczeniu zębów. Gdy płytka nazębna dalej nie zostaje usunięta, powstaje kamień nazębny w okolicy linii dziąseł. Po stwardnieniu kamień zaczyna wchodzić pod tkankę miękką, bliżej korzenia zęba. Jeśli dalej nic z tym nie zrobimy, tkanki mocujące zęby w kości szczęki, czyli ozębna wraz z więzadłami przyzębnymi i kością wyrostka zębodołowego, ulegną uszkodzeniu, a potem zniszczeniu. Co za tym idzie? Zęby są na tyle luźno osadzone, że mogą bez większego problemu wypaść z zębodołu. Jak temu zapobiegać? W obecnej rzeczywistości mamy dostęp do profesjonalnych marek, które dzięki swoim produktom pomogą nam uporać się z tymi problemami. Do światowej czołówki firm o tej specjalizacji należy mało znana jeszcze na polskim rynku szwedzka firma TePe.

Historia TePe zaczęła się w roku 1965, kiedy rzeźbiarz Henning Eklund opracował specjalne drewniane wykałaczki do zębów we współpracy z profesorem Uniwersytetu w Malmo. Wykałaczka miała kształt trójkątny, który kopiuje naturalny kształt przestrzeni międzyzębowej. W roku 1973 Henninguv syn Bertil Eklund wyprodukował pierwszą szczoteczkę do zębów. W chwili obecnej więcej niż 25% wszystkich szczoteczek do zębów kupowanych w Szwecji pochodzi z produkcji TePe. Początkiem dziewięćdziesiątych lat przedstawiono pierwszą szczoteczkę międzyzębową TePe Orginal, którą z minimalnymi zmianami kształtu produkuje się do dziś. TePe Orginal szybko zyskała wsparcie specjalistów stomatologii oraz popularność wśród ich pacjentów. Dlatego TePe należy do grona największych producentów szczoteczek międzyzębowych na świecie.

Oprócz tego w asortymencie marki są radełka do czyszczenia języka, szczoteczki do higieny implantów i aparatów dentystycznych oraz produkty odświeżające: płyny i żele. TePe nieustannie stara się podnosić świadomość na temat profilaktyki próchnicy zębów, zapalenia dziąseł i przyzębia (paradontoza), stosując szeroką gamę ergonomicznych międzyzębowych szczoteczek. Akcesoria TePe przyczyniają się do poprawy zdrowia jamy ustnej i zwiększenia jakości życia ludzi w więcej niż 50 krajach na całym świecie. W chwili obecnej należy do najważniejszych na świecie producentów akcesoriów do higieny jamy ustnej.

Dbać o zęby, myć je dwa razy dziennie, przynajmniej raz dziennie czyścić szczoteczką międzyzębową, nicią dentystyczną, wykałaczkami lub TePe Mini Flosser – tak powinien wyglądać nasz codzienny rytuał. Dodatkową ochroną będzie użycie żelu z fluorem TePe lub żelu do dziąseł z chlorheksydyną. Warto zadbać o nasze zęby nie tylko w momencie, kiedy zaczynają już boleć, ale o wiele wcześniej, aby uniknąć mało ciekawych doznań u dentysty.

Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu