Szwajcarska nowość

PM
Profimed
czytanie przez 3 min
Podziel się
PIELĘGNACJA ZĘBÓW I DZIĄSEŁ OLEJKIEM Z DRZEWA HERBACIANEGO

Szwajcarska spółka Dr.Wild & Co, produkująca kosmetyki TEBODONT®, została założona w Bazylei w 1932 roku przez braci Wild, chemika Dr. Samuela Wild i drogerzystę Wernera Wild. Obecnie firma ma siedzibę w mieście Muttenz, gdzie pod jednym dachem koncentruje się na badaniach, rozwoju i produkcji oraz sprzedaży produktów dentystycznych, leków i kosmetyków.

Główną substancją aktywną preparatów Tebodont jest olej z drzewa herbacianego zyskiwany z australijskiego drzewa herbacianego Melaleuca Alternifolia (Melaleuka skrętolistna). Liście Melaleuki zawierają cenny olej, który jest znany ze swoich przeciwbakteryjnych i grzybobójczych właściwości. Listki, niegdyś były w dużej mierze używane do herbaty, dlatego roślina jest ludowo określana jako „drzewo herbaciane“. Obecnie z rośliny wykorzystywany jest głównie olejek uzyskiwany z liści, który jest stosowany w kosmetykach i w medycynie. 

Już od niepamiętnych czasów australijscy tubylcy Aborygeni znali uzdrawiające działanie oleju z drzewa herbacianego. Prażone, pokruszone listki z drzewa herbacianego stosowali w gorączce, bólach gardła, ukąszeniach owadów, gojeniu ran i na pleśnie.

Już w 1770 roku dzięki botanikowi z załogi Jamesa Cooka, pojawiły się w Europie pierwsze listki drzewa herbacianego (Melaleuca).

W 1925 roku z kolei opisano antyseptyczne, bakteriobójcze i grzybobójcze działanie olejku z drzewa herbacianego.

Około 1939 roku, w okresie II wojny światowej australijskie wojska zaczęły stosować olej z drzewa herbacianego jako miejscowy środek antyseptyczny.

Wraz z nadejściem antybiotyków zapomniano o terapeutycznym działaniu olejku herbacianego. Na szczęście w ciągu ostatnich lat powraca jego blask. W przeciwieństwie do antybiotyków, nie wykryto, bowiem żadnych przeciwwskazań organizmu na jego działanie.

Testy kliniczne i praktyczne doświadczenia dowodzą, że TEBODONT® jest efektywnym naturalnym środkiem do walki z płytką nazębną, zapaleniem dziąseł i paradentozą bez skutków ubocznych.

Wskazania:

 • codzienna pielęgnacja
 • halitoza – nieprzyjemny zapach z ust
 • zapalenie dziąseł i paradentoza
 • po leczeniu radiologiczno-onkologicznym
 • cukrzyca
 • pielęgnacja odgnieceń od protez zębowych
 • profilaktyka drożdżycy

Zalety:

 • naturalna alternatywa
 • produkt komplementarny dla chloroheksydyny, odpowiedni do długotrwałego leczenia
 • nie barwi zębów
 • nie powoduje zmiany smaku
 • optymalny dla codziennej i długoterminowej pielęgnacji
 • bez konserwantów i alkoholu

Dalsze zastosowanie oleju z drzewa herbacianego:

Opryszczka

Wirus Herpes simplex typu 1 (HSV-1, Herpes labialis, opryszczka wargowa) jest bardzo rozpowszechniona u dzieci i dorosłych (60-80%). Pierwotne infekcje występują głównie w dzieciństwie. Przejawiają się jako wrzodziejące zapalenie dziąseł, które w wyniku rozległych i bardzo bolesnych zmian na błonie śluzowej jamy ustnej i dziąseł powoduje poważne utrudnienia przy jedzeniu i piciu. U dorosłych częściej pojawia się jako wrzodziejące zapalenie gardła (zapalenie gardła).

Wirus Herpes wytwarza utajoną infekcję w układzie nerwowym, która utrzymuje się w organizmie przez całe życie i może się odnawiać.

Wiele czynników, takich jak promieniowanie UV (opalanie, solarium) stres fizyczny lub emocjonalny, choroby gorączkowe (grypy), menstruacja, immunosupresja, ale na przykład też zabiegi stomatologiczne, mogą wywołać reaktywację i migrację wirusa.

Na początku skóra pali i swędzi, następnie na błonie śluzowej jamy ustnej i ustach powstają charakterystyczne bolesne grupy pęcherzyków (opryszczka).

Do leczenia opryszczki stosuje się zazwyczaj środki przeciwwirusowe. Które jednak powodują wiele skutków ubocznych. Substancje alternatywne, które nie mają przeciwwskazań, ale wręcz przeciwnie, są dobrze tolerowane przez organizm, przez co są bardzo chętnie kupowane. Jedną z nich jest również olejek z drzewa herbacianego.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu