Spokojnie! - Instrukcja dla matki karmiącej

PM
Profimed
czytanie przez 2 min
Podziel się
Twój bobas ciągle płacze, a Ty nie wiesz jaka jest tego przyczyna? Wszyscy dają Ci „dobre rady“, co jeść podczas karmienia, a czego unikać, aby Twój aniołek nie miał problemów z bólami brzuszka. Nie martw się, to nic trudnego. Nie musisz stosować specjalnej diety.

Podstawą jest regularne picie płynów, ale lepiej unikać napojów gazowanych i oczywiście alkoholu. Możesz jeść wszystko, ale z umiarem. Kawałek czekolady, przyjemność w postaci fast foodów lub jedna kawa raz na jakiś czas nie mają katastrofalnego wpływu na zdrowie dziecka karmionego piersią. Generalnie dieta matek karmiących powinna być zbilansowana i zróżnicowana.

Należy zwrócić szczególną uwagę na wzdęcia, które mogą przeszkadzać Tobie i Twojemu maluszkowi podczas karmienia piersią. Kolkę mogą powodować:

  • świeże i jasne pieczywo
  • rośliny strączkowe,
  • niektóre warzywa: kapusta, kalafior, brokuły, kalarepa, rzodkiewka, zielony groszek, soja, cebula.

Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z tych produktów. Nie jest wcale pewne, czy któryś z nich będzie przeszkadzał Twojemu dziecku. Obserwuj swoje dziecko, łatwo rozpoznasz, co mu odpowiada, a co nie służy.

Może to zależeć między innymi od sposobu przygotowania posiłku, od spożywania surowych warzyw, które mogoą poeodować więcej problemów (obróbka termiczna może zmniejszyć efekt wzdęcia). Podczas gotowania używaj również ziół, np. majeranek, tymianek, cząber, kminek.

A jeśli podczas Twoich testów żywieniowych dziecko zaczyna być niespokojne to mamy  świetne i zdrowe rozwiązanie. Pomoże nam rurka doodbytnicza Fridababy Windi. To niesamowite urządzenie zostało wynalezione przez szwedzkich lekarzy. Bezpiecznie, naturalnie i natychmiastowo łagodzi wzdęcia, likwiduje kolkę, co uspokaja malucha.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu