Prawda o tym, jak dobrze myjesz zęby

PM
Profimed
czytanie przez 3 min
Podziel się
Wiele osób słyszało o tabletkach wybarwiających płytkę nazębną. Często pytasz o nie naszych doradców lub polecasz je w gabinecie. W bliższym wywiadzie widać jednak, że brakuje dobrego pomysłu na to, jak z nimi pracować, a także jak bardzo mogą nam służyć. W naszym kolejnym artykule edukacyjnym wyjaśnimy zatem szczegółowo, co należy zrobić i powiemy o korzyściach wynikających z tej „kolorowej czynności“.

1) Pomogą zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

2) Wskazanie płytki nazębnej nie musi być zadaniem wyłącznie tabletek. Pomocny może być również płyn. Niezależnie od tego, czy jest to różowa, czy fioletowa tabletka, czy płukanka, zawiera nieszkodliwy dla organizmu pigment, który intensywnie koloruje.

3) Nie zniechęcaj się 🙂 Tak, trochę to jak zabawa z jagodami, ale dla dobrych nawyków zdrowotnych warto się poświęcić i ubrudzić. Zrób test z kolorowaniem wieczorem lub po prostu wtedy, kiedy masz czas. Zdecydowanie nie zakładaj wtedy ulubionej białej koszulki. Ubierz się (lub swoje dzieci) tak, jakbyś jadł spaghetti z keczupem.

4) Jeśli masz suche usta, pomaluj je pomadą. Niech farba nie „przykleja się” do pękniętych miejsc. Barwnik ten nie jest szkodliwy i zmywa się, ale nie od razu

5) Krok pierwszy – myj zęby tak jak zwykle. Żadnych oszustw, nie próbuj robić tego lepiej niż dotychczas.

6) Krok drugi – delikatnie ugryź tabletkę, aby dosłownie rozproszyła się w ustach i na zębach. Następnie wypłucz, ale nie pryskaj za dużo, unikniesz pojawienie się wokół fioletowych kropek.

7) Krok trzeci – czas na prawdę. Tabletka plami całe usta. Zęby, język, dziąsła… Wszystko potem zniknie, więc nie bój się i skoncentruj się na swoich zębach. Na czyszczonej powierzchni pozostanie tylko odcień koloru, który zniknie natychmiast po dalszym czyszczeniu. Przede wszystkim jednak ząb jest „pokolorowany tam, gdzie jest płytka nazębna. Nagle ją widzisz! Niektóre tabletki mogą pokolorować starszy osad, czyli miejsce, w którym prawdopodobnie nie czyścisz zbyt często i jest to inne zanieczyszczenie niż świeża płytka nazębna.

8) Krok czwarty – niech się stanie! Umyłeś zęby, a farba pokazała, że ​​płytka i tak tam pozostała. Teraz widzisz, gdzie. Są to więc miejsca, w których albo w ogóle nie czyścisz, albo robisz to zbyt krótko. Ponownie weź szczoteczkę i rozpocznij czyszczenie. Rób to powoli, skoncentruj się i obserwuj. To może przypominać czyszczenie butów. Dopóki nie zniknie zanieczyszczenie, w tym przypadku kolorowy osad – powierzchnia nie jest czysta. Zwróć uwagę na to, jak daleko sięgasz szczoteczką, jaki ruch wykonujesz i jak długo trwa mycie. Z doświadczenia wiemy, że dla ludzi wydaje się to zbyt długie. „Problem” polega jednak na tym, że faktycznie myjemy zęby znacznie krócej niż to konieczne. Kiedy coś nas do tego zmusza i pokazuje efekt, jesteśmy zaskoczeni, że faktycznie nie przykładaliśmy się wystarczająco do czyszczenia.

Oto cały przebieg oznaczenia kolorem płytki nazębnej. Tabletki barwiące nauczą nas myć zęby prawidłowo, czyli skutecznie. Płytka nazębna musi zostać usunięta z jamy ustnej. Kazdego dnia. Gdy jest dla nas niewidoczna, nie wiemy, czy  wykonaliśmy zadanie poprawnie. Zabarwienie zmusza nas do poświęcenia na pielęgnację więcej czasu i konsekwencji. Jeśli zapamiętasz, gdzie musiałeś ponownie dokładnie pracować szczoteczką i jak długo, nauczysz się czyścić problematyczne obszary zębów. Upewnij się, że już ich nie przegapisz i trzymaj się nowo ustalonego czasu. Procedurę barwienia można od czasu do czasu powtarzać, aby to sprawdzić. To na pewno Ci się opłaci! Więc powodzenia i pięknych kolorów 🙂

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu