Prawda o tym, jak dobrze myjesz zęby

PM
Profimed
czytanie przez 3 min
Podziel się
Wiele osób słyszało o tabletkach sprawdzających stan płytki nazębnej. Często higienistki stomatologiczne polecają je podczas wizyty w gabinecie. Pacjenci jednak czasem nie wiedzą, w jaki sposób działają te tabletki oraz jak bardzo mogą pomóc w codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej. Dlatego w tym artykule opiszemy szczegółowo, jak ich używać i na koniec postaramy się zmotywować każdego do tej „kolorowej aktywności".

1) Tabletki mogą używać zarówno dorośli jak i dzieci.

2) Do wskazania płytki nazębnej możesz używać zarówno tabletek jak i płynu. Niezależnie od tego, czy będzie w kolorze różowym lub fioletowym. Zawiera barwnik, który jest nieszkodliwy dla organizmu. A pokazuje naprawdę dużo.

3) Nie zniechęcaj się 🙂 Tak, to jak zabawa z jagodami, ale dla dobrych nawyków prowadzących do zdrowia warto to znieść. Stosuj wieczorem lub po prostu wtedy, kiedy masz na to czas. Zdecydowanie nie zakładaj swojej ulubionej białej koszulki. Ubierz siebie (lub swoje dzieci) tak, jakbyś zamierzał zjeść spaghetti z keczupem.

4) Jeśli masz suche usta, nałóż na nie pomadę. Nie pozwól, aby farba dostała się w popękane miejsca. Jest nieszkodliwa i zmyje się. Ale nie od razu 🙂 .

5) Krok pierwszy - umyj zęby tak jak zwykle. Nie oszukuj, starając się bardziej 🙂

6) Krok drugi - delikatnie przeżuwaj tabletkę, aby dosłownie rozproszyła się w jamie ustnej i na zębach. Wypłucz, ale nie wypluwaj zbyt dużo, aby nie pozostały fioletowe ślady.

7) Krok trzeci - prawda. Tabletka zabarwi całą jamę ustną. Zęby, język, dziąsła... Wszystko zniknie, niczego się nie bój. Skup się na zębach. Na wyczyszczonej powierzchni będzie tylko kolorowy odcień, który zniknie przy dalszym czyszczeniu. Przede wszystkim wybarwiona będzie płytka nazębna. Niektóre tabletki mogą zabarwić starszą, czyli tę w miejscu, do którego prawdopodobnie nie sięgasz zbyt często szczoteczką, inaczej niż świeżą płytkę nazębną, o której teraz "zapomniałeś".

8) Krok czwarty - i teraz nadchodzi. Wyszczotkowałeś zęby, a tabletka pokazała, że płytka nazębna nadal tam jest. Teraz możesz zobaczyć gdzie. Są to więc miejsca, do których albo w ogóle nie dotarłeś szczoteczką, albo szczotkowałeś tak krótko, że włókna nie wystarczyły do jej usunięcia. Ponownie weź szczoteczkę i zacznij szczotkować zęby. Rób to powoli, skoncentruj się i obserwuj. To tak samo, jak w przypadku czyszczenia butów. Nie są wyczyszczone, dopóki brudny nalot - w tym przypadku kolorowy - nie zniknie. Zwróć też uwagę na to, jak daleko sięgasz, jakie ruchy wykonujesz i jak długo to trwa. Z naszego doświadczenia wynika, że ludzie uważają to za zbyt długie. Ale "problem" polega na tym, że realnie poświęcamy na szczotkowanie mniej czasu niż jest to wymagane.

I o to właśnie chodzi we wskaźniku płytki nazębnej. Uczy nas prawidłowego, czyli skutecznego szczotkowania zębów. Płytka nazębna musi zniknąć z naszych zębów. Zawsze i każdego dnia. Mechanicznie. Jeśli jest dla nas niewidoczna, nie będziemy wiedzieć, że niezbyt dokładnie wyczyściliśmy zęby. Przebarwiona płytka nazębna zmusza nas do poświęcenia pielęgnacji odpowiedniej ilości czasu i konsekwencji. Jeśli dobrze pamiętasz, gdzie znów musiałeś dokładnie pracować szczoteczką i jak długo, nauczyłeś się czyścić problematyczne obszary zębów. Upewnij się, że już ich nie pomijasz i trzymaj się nowo odkrytego czasu. Aby to sprawdzić, możesz od czasu do czasu powtórzyć procedurę wybarwiania. Zdecydowanie warto! Życzymy powodzenia i przede wszystkim konsekwencji w dokładnym szczotkowaniu zębów🙂

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu