Pierwsze obcięcie paznokci? Bądź gotów!

PM
Profimed
czytanie przez 2 min
Podziel się
Dbanie o paznokcie dzieci to jeden z tematów świeżo upieczonych rodziców. Ale nie martw się, jeśli wiesz, na co zwracać uwagę i jak postępować, wystarczy trochę praktyki i możesz to zrobić raz dwa!

Poczekaj z tą czynnością na oddziale położniczym!

Nawet jeśli nie możesz się doczekać, aby w końcu wypróbować wszystkie elementy wyposażenia, zostaw nożyczki jeszcze przez chwilę bezczynnie. Po porodzie paznokcie przyczepiają się do skóry, a ich przecięcie może powodować u dziecka nie tylko ból, ale także stan zapalny. Ponadto pierwsze paznokcie dzieci same się odklejają, więc nie ma potrzeby ingerowania w ten proces. Możesz użyć chusty lub miękkich rękawiczek, aby dziecko nie zostało podrapane.

Po tygodniu lub dwóch możesz spokojnie zacząć. Palce dziecka są tak małe, że granica między paznokciem a skórą nie jest wyraźna, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. U najmłodszych najlepiej sprawdza się obcinanie paznokci we śnie, dzięki czemu można tę czynność trenować w spokoju. Kiedy dziecko nie wysypia się wystarczająco (jest senne), twoje umiejętności poprawią się, czym zwiększysz swoją przewagę. Co się opłaci, bo
z jakiegoś powodu małe dzieci nie przepadają za tą pospolitą częścią higieny i często towarzyszy temu morze łez.

Zaleca się obcinanie paznokci u rąk raz w tygodniu, a w przypadku paznokci u stóp przynajmniej po 14 dniach. Najlepiej po kąpieli, gdy są miękkie. Uczyń cięcie rytuałem, dzieci to pokochają i wkrótce się do tego przyzwyczają. Podstawowa zasada: obcinaj paznokcie u rąk na półokrągło, a u stóp na prosto, aby nie wrastały w skórę. Obcinaj paznokieć na taką długość, aby zakryć koniuszki palców, nigdy krócej, aby uniknąć ryzyka zranienia! A jeśli tak się stanie, natychmiast zdezynfekuj miejsce.

Właściwe narzędzia

Pamiętaj, aby nie używać klasycznych obcinaczek do manicure. Profimed oferuje pomysłowe obcinaczki do paznokci Fridababy Easy Grip, których nie musisz się obawiać podczas obcinania nawet najmniejszych paznokci. Bezpieczne i zaokrąglone ostrza pomagają skutecznie ciąć dokładnie to, co jest potrzebne, a ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt zapewnia pełną kontrolę. Marka Frida Baby, oferująca praktyczne i inteligentne pomoce dla dzieci i rodziców, pomyślała również o osobach leworęcznych! Symetryczny uchwyt umożliwia wygodne użytkowanie zarówno przez praworęcznych, jak i leworęcznych rodziców. Dodatkowo jest wzbogacony o podpórkę pod palce, co ułatwia kontrolę kierunku cięcia. Nożyczki wykonane są ze stali nierdzewnej i bez BPA. Futerał ochronny służy również jako zabawka dla maluszka, którą ściska w rączce, a rodzic może rozpocząć obcinanie.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu