Pielęgnacja jamy ustnej za pomocą naturalnych środków. Wypróbuj te, zawierające drzewo herbaciane.

PM
Profimed
czytanie przez 4 min
Podziel się

Pielęgnacja jamy ustnej za pomocą naturalnych środków. Wypróbuj te, zawierające drzewo herbaciane.

Czyste zęby i zdrowe dziąsła to nie tylko kwestia wyglądu. Właściwa opieka stomatologiczna nie tylko chroni przed bolesnymi problemami, ale także przyczynia się do ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli jest odwrotnie, skutkiem mogą być nie tylko ubytki, nieświeży oddech czy zapalenie dziąseł, ale także np. choroby układu krążenia czy nawet artretyzm.[1]  Środki zawierające drzewo herbaciane mogą być bardzo pomocne w zapobieganiu problemom jamy ustnej. Jego wszechstronne działanie znane jest od wieków.

Regularne wizyty u dentysty, właściwa pielęgnacja zębów i wybór wysokiej jakości produktów do higieny jamy ustnej są kluczem do zdrowego uśmiechu. Ze względu na nadmiar różnych substancji chemicznych w środowisku, żywności i kosmetikách. Ludzie wracają do natury i na nowo odkrywają środki, których pozytywne działanie znane jest od czasów starożytnych. Olejek z drzewa herbacianego wyróżnia się w dziedzinie pielęgnacji zębów. "W porównaniu z niektórymi składnikami chemicznymi znajdującymi się w tradycyjnych produktach do pielęgnacji jamy ustnej, olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Ponadto nie ma skutków ubocznych, takich jak przebarwienia zębów lub zmiana smaku, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy preferują naturalną alternatywę."

Skarb z Australii o niezwykłych właściwościach

Olejek z drzewa herbacianego pozyskiwany jest w procesie destylacji liści i gałązek australijskiego drzewa herbacianego, czyli kajeputu. W przeciwieństwie do chińskiego drzewa herbacianego, którego liście i pąki są wykorzystywane do produkcji herbaty, kajeput jest spokrewniony z mirtem i eukaliptusem, dzięki czemu zachwyca nie tylko aromatycznym zapachem, ale także niezwykłymi właściwościami i szerokim zakresem zastosowań. Aborygeni australijscy używali go ze względu na jego właściwości lecznicze od czasów starożytnych - na przykład używali pasty z drzewa herbacianego do leczenia ran lub wytwarzali z niego herbatę na ból gardła. [2] Do Europy trafiło dopiero w XVIII wieku, gdzie dwa wieki później zostało poddane eksperymentom laboratoryjnym. Potwierdziły one jego wyjątkowe właściwości.[3]

Naturalny sposób na bakterie

Jak udowodniono w wielu badaniach, olejek z drzewa herbacianego ma wiele doskonałych efektów, dlatego zaczął być stosowany w różnych dziedzinach, w tym w pielęgnacji jamy ustnej. Drzewo herbaciane zawiera kilka substancji, które zwalczają bakterie, wirusy i grzyby.[4]  W jamie ustnej, gdzie bakterie są jej naturalną częścią, pomaga utrzymać równowagę bakteryjną i hamować rozwój szkodliwych mikroorganizmów. "Wiadomo, że bakterie powodują choroby dziąseł i próchnicę zębów. Drzewo herbaciane, które ma działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbakteryjne, pomaga zmniejszyć liczbę bakterii w jamie ustnej. Zapalenie dziąseł jest również częstym problemem związanym z higieną jamy ustnej. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, drzewo herbaciane pomaga im zapobiegać lub je zmniejszać."

Olejek z drzewa herbacianego sprawdził się również w leczeniu wirusa opryszczki pospolitej, aft, bólu zębów, zapalenia dziąseł i infekcji drożdżakowych. [5] Nic dziwnego, że ze względu na te właściwości stał się składnikiem past do zębów, płynów do płukania jamy ustnej, nici dentystycznych czy żeli.

TEBODONT® - unikalna linia z olejkiem z drzewa herbacianego

Linia produktów dentystycznych TEBODONT® szwajcarskiej firmy Dr. Wild & Co. koncentruje się na leczeniu i zapobieganiu przewlekłemu zapaleniu dziąseł i przyzębia.[6] Jej głównym składnikiem aktywnym jest olejek eteryczny z drzewa herbacianego. Produkty TEBODONT®, importowane ze Szwajcarii przez Profimed, są idealne dla tych, którzy preferują naturalną alternatywę w pielęgnacji wrażliwych zębów i dziąseł. Gama ta oferuje kompleksowe portfolio produktów do higieny jamy ustnej. Do codziennej pielęgnacji zębów można wybrać pastę do zębów TEBODONT® bez fluoru lub zawierającą fluor, a także nić dentystyczną TEBODONT® Expanding Floss z olejkiem z drzewa herbacianego i fluorem. Chcesz ukoić i zregenerować dziąsła? W tym celu dobrze sprawdzą się TEBODONT® Gel i TEBODONT® Oral Spray. Jeśli masz skłonność do próchnicy zębów, płyn do płukania jamy ustnej TEBODONT® bez fluoru i z fluorem jest odpowiedni dla Ciebie, pomagając zapobiegać próchnicy zębów i ogólnie dbać o błonę śluzową jamy ustnej. Do leczenia opryszczki, podrażnionych ust i spierzchniętych kącików idealnie nadają się TEBOLIP® Balm DUO Lip Balm i TEBOLIP® Roll-on.

Tak więc, gdy szukasz naturalnej alternatywy dla tradycyjnych produktów do pielęgnacji jamy ustnej, produkty z drzewa herbacianego mogą być właściwym wyborem dla każdego.

 

Tebodont

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu