Oczar wirginijski

PM
Profimed
czytanie przez 2 min
Podziel się
Oczar wirginijski (hamamelis virginiana), czyli gatunek krzewu lub drzewa z rodziny oczarowatych, został sprowadzony do Europy z Azji w połowie XVIII wieku. Swoją ludową nazwę zawdzięcza prawdopodobnie nie tylko temu, że krzew rzeczywiście przypomina leszczynę, ale przede wszystkim temu, że kwitnie jesienią (gatunek vilin wirginijski), a inne gatunki krwawnika kwitną nawet zimą. Żółte, pachnące kwiaty są następnie zastępowane czerwonymi liśćmi. Oczar wirginijski od dawna wykorzystywany jest w leczeniu i w kosmetyce.

Chociaż oczar pochodzi prawdopodobnie z Chin, pierwsze wzmianki o tej roślinie pojawiły się w Ameryce. Nawet Indianie uważali krwawnik pospolity za magiczny krzew, który kwitnie, gdy otaczająca go przyroda jeszcze śpi. Być może to zjawisko skłoniło ich do wypróbowania tej rośliny w leczeniu.  W drugiej połowie XIX wieku został on zarejestrowany w oficjalnej farmakopei w USA. Powszechnie stosowane są maści i nalewki z oczaru, otrzymywane przez destylację z parą wodną. Po amerykańskim boomie Europa dopiero zaczęła odkrywać oczar wirginijski. Stosuje się go przy żylakach, hemoroidach, zewnętrznych i wewnętrznych urazach skóry i błon śluzowych – wysypkach, egzemie, oparzeniach, siniakach, owrzodzeniach, obrzękach i wszędzie tam, gdzie konieczne jest zaabsorbowanie przepływu krwi, czy to w mięśniu, oku czy macicy. Terapia oczarem polecana jest również kobietom po porodzie. Dzisiaj oczar wirginijski jest często składnikiem kosmetyków, kremów i toników do skóry, a także wody i balsamów po goleniu. Jest również skuteczny w przypadku ukąszeń owadów. A wszystko to bez (znanych) skutków ubocznych. Oczywiście w Profimedzie również go mamy! Dzięki wysokiej zawartości oczaru trzy produkty marki Frida Mom zapewniają intensywną regenerację po porodzie. Przynosi on ulgę w bólu, pomaga zmniejszyć obrzęki i przyspiesza gojenie. Frida Mom to amerykańska marka słynąca z mówienia o okresie okołoporodowym bez zbędnych upiększeń i idealizowania oraz z nowoczesnej opieki, jaką daje matkom w trakcie i po porodzie.

Kojąca pianka Frida Mom zawiera 50% oczaru i zapewnia natychmiastową ulgę okolic intymnych po porodzie. Przed zastosowaniem wkładki chłodzącej Frida Mom, przydatny jest kolejny produkt z oczarem — chusteczki nawilżane Frida Mom. W leczniczej terapii oczarem pomogą także rozpuszczalne tabletki do kąpieli i nasiadówek j tej marki, zawierające dodatkowo sól epsom i zioła. Wszystko o Frida Mom, a przede wszystkim o możliwościach zapewnienia komfortowej opieki po porodzie znajdziesz na stronie profimed.com.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
W sklepach
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu