Nowa technologia do pielęgnacji wrażliwych zębów

PM
Profimed
czytanie przez 2 min
Podziel się
Biomin oferuje potrójny efekt ochrony wrażliwych zębów

Na rynku istnieje wiele past do zębów, które obiecują ulgę od wrażliwych zębów. Dla nas, specjalistów nie jest łatwo odnaleźć się wśród ich właściwości. Większość z nich może pomóc w krótkim okresie odczulania zakończeń nerwowych zębiny. Żaden z nich nie może jednak zaoferować potrójnego efektu, takiego jak Biomin F:
 
1) Wzmocnienie szkliwa zębów i wypełnienie kanałów w gabinecie stomatologicznym
2) Neutralizacja kwasów
3) Rozszerzona ochrona przed próchnicą zębów do 12 godzin

 
Patent Biomin F jest wynikiem całej dekady badań naukowych na Uniwersytecie Queen Mary w Londynie.
 
Pasta do zębów składa się z biologicznie aktywnych cząstek szklanych, które powoli uwalniają jony wapnia, fosforanu i fluorkowych, które tworzy odporną powierzchnię kwasu szkliwa aż do 12 godzin po czyszczeniu zębów.
 
Bio aktywne cząstki są bardzo kompatybilne i dlatego są stosowane w chirurgii do zastępowania uszkodzonych kości. Jest to możliwe dzięki zastosowanej do badań naukowych, pasty do zębów, która nie zawiera wody. Formuła bez wody zapewnia, że ​​cząstki nie reagują przez chwilę. Po czyszczeniu zębów, pozostawiają one w szkliwie bardzo małe „kapsułki” w przybliżeniu w wielkości 5 mikronów. Ślina w jamie ustnej rozpuszcza się kapsułkę, a więc są powoli uwalniane trzy różne jony nieorganiczne.Co jest jednak korzystne kwaśne środowisko przyspiesza uwalnianie jonów, które mogą neutralizować kwas i ograniczenie skutków ataku. Dlatego zalecamy spożywać Biomin F po zjedzeniu kwasu!
 
Powolne uwalniania fluorków jest bardzo ważne dla długotrwałej ochrony szkliwa, nawet jeśli zawartość (500 ppm) jest bardzo mała w porównaniu z tradycyjnymi pastami! Fluorek w znanych pastach (1450 ppm) szybko rozpuszcza się w ślinie, a stężenie zmniejsza się o 50%, co minutę po oczyszczeniu zębów.
 
Biomin F działa jak pasta do zębów dla śliny w ustach, która dodaje minerały do ​​szkliwa, które są wtracane ze względu na obecność kwaśów w pokarmach i napojach lub obecność kwasów wytwarzanych przez bakterie. Biomin wzmacnia szkliwo, co zmniejsza reakcje na gorąco lub na zimno.

Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu