Nie jest prawdą, że nie ma znaczenia, jaką wybierzesz pastę do zębów

PM
Profimed
czytanie przez 5 min
Podziel się
Jaka jest prawdziwa rola pasty do zębów w higienie jamy ustnej? Czy to tylko sposób na uprzyjemnienie czyszczenia zębów i odświeżenie oddechu? Oczywiście samą pastą do zębów nie można umyć zębów, ale to nie znaczy, że nie odgrywa ona istotnej roli. Pasty do zębów głównie chronią przed próchnicą, jak również są wykorzystywane do rozwiązywania innych problemów, których użycie samej szczoteczki nie rozwiąże (zapalenie dziąseł, suchość w ustach, wrażliwość zębów). Kosmetyki do zębów są dziś znacznie skuteczniejsze niż kiedyś, ale zorientowanie się w nich nie jest łatwe.

Podstawowe kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pasty do zębów to przede wszystkim:

  • Próchnica lub wrażliwość zębów
  • Stan dziąseł – są spuchnięte / czasami krwawią / krwawią regularnie
  • Ogólne zdrowie jamy ustnej – suchość w ustach, częste występowanie aft, cukrzyca itp.

Próchnica i wrażliwość zębów

Jeśli zęby się psują, należy użyć pasty na bazie fluoru lub aktywnego hydroksyapatytu, który zapewnia skuteczną ochronę i remineralizuje mikrodefekty w szkliwie zębów.

Fluorki są niezbędne dla szkliwa, ponieważ remineralizują (wzmacniają), a także przeciwdziałają tworzeniu się płytki nazębnej. Długoterminowe badania wykazały, że fluoryzacja past do zębów była głównym czynnikiem zmniejszającym próchnicę w ciągu ostatnich 4 dekad.

Nie tylko związki fluoru wzmacniają szkliwo zębów. Hydroksyapatyt stosowany w medycynie chroni zęby przed próchnicą, naprawiając i wypełniając mikropęknięcia w szkliwie, wchłaniając lub wiążąc bakterie płytki nazębnej podczas czyszczenia oraz naprawia odwapnioną powierzchnię na szkliwie i przy powstającej próchnicy.

 

Hydroksyapatyt stosowany w medycynie (mHAP) japońskiej firmy Sangi jest prawie taką samą substancją jak hydroksyapatyt, z którego zbudowane są zęby i kości. Mikro-defekty pojawiają się na szkliwie ze względu na działanie bakterii, kwasów z napojów i żywności. Dlatego zęby wymagają stałego zaopatrzenia w minerały zawarte w ślinie, aby naturalnie naprawić szkliwo. Sangi wspiera tę naturalną funkcję śliny poprzez bezpośrednią remineralizację i przywrócenie gęstości i gładkiej powierzchni szkliwa zębów.

APAGARD PREMIO

Piękne zęby muszą mieć zdrowe szkliwo, a zdrowe szkliwo potrzebuje wystarczającej ilości hydroksyapatytu. Pasta do zębów Apagard Premio o jego zwiększonej zawartości zapewnia bardzo dobrą ochronę przed próchnicą, wygładza szkliwo,

które jest wówczas optycznie bielsze, a pigmenty nie osadzają się tak szybko.

Wrażliwe zęby

Wrażliwe zęby charakteryzuje krótki i ostry ból w odpowiedzi na ciepło, bodźce mechaniczne, uciskowe lub chemiczne. Co powoduje ten ból? Wszystko zaczyna się od zębiny. W przeciwieństwie do szkliwa zębina jest znacznie bardziej miękką i wrażliwą częścią zęba, w której znajdują się wąskie kanały z zakończeniami nerwowymi. Zębina jest w idealnym przypadku chroniona przez szkliwo i dziąsła. Jeśli szkliwo jest uszkodzone lub dziąsła się cofają, odsłonięta zębina jest narażona na wpływy zewnętrzne. Za każdym razem, gdy gorące, zimne, słodkie lub kwaśne jedzenie, lub napój dociera do zębiny, zakończenia nerwowe reagują i pojawia się ból.

GUM SENSIVITAL+

GUM Sensivital+ oferuje przetestowane klinicznie rozwiązanie, które zmniejsza wrażliwość zębów i utrzymuje się do 12 godzin po aplikacji. Technologia Dual Action z cząstkami hydroksyapatytu, hesperydyną i azotanem potasu wypełnia i uszczelnia otwarte kanały zębinowe, zestala szkliwo zębów i odsłoniętą zębinę oraz usuwa wrażliwość zakończeń nerwowych.

SWISSDENT CRYSTAL

Szwajcarska marka SWISSDENT jest synonimem estetycznie doskonałego uśmiechu. Chociaż marka jest znana w dziedzinie wybielania, jej unikalną technologię docenią również osoby, które mają wrażliwe zęby. Pasta do zębów  jest bardzo delikatna ze względu na niską wartość  RDA 14, jak również skład. CRYSTAL to nie „tylko” pasta do zębów, ale dosłownie krem do zębów, który intensywnie regeneruje i pielęgnuje uszkodzone szkliwo i wrażliwe zęby. Dzięki mineralizacji biomimetycznej krem „anti-aging“ skutecznie głęboko wzmacnia strukturę krystaliczną szkliwa. Nowe białe kryształy przywracają naturalny jasny odcień i młodszy wygląd. Krem nadaje się do codziennej pielęgnacji, a także na nocne kuracje regeneracyjne. Jest idealny do często wybielanych zębów. Ponadto cynk oraz enzymy papaina i bromelaina skutecznie zwalczają płytkę nazębną. Pasta do zębów nie zawiera nadtlenków, parabenów ani SLS.

Stan dziąseł – stan zapalny, zapalenie przyzębia

Choroby przyzębia stanowią rodzinę powiązanych ze sobą przewlekłych i często agresywnych zakaźnych chorób bakteryjnych. Proces zapalenia przyzębia rozpoczyna się od nagromadzonej płytki nazębnej, która z czasem powoduje stan zapalny dziąseł. Pierwszą oznaką zapalenia dziąseł jest krwawienie podczas mycia. Przy stanie zapalnym dziąsła są czerwone i wrażliwe. Długotrwałe nieleczone zapalenie prowadzi do rozwoju zapalenia przyzębia i powstania patologicznych kieszonek dziąsłowych.

Jeśli cierpisz na zapalenie dziąseł lub zapalenie przyzębia, musisz wybrać kosmetyki dentystyczne, które mają działanie antyseptyczne, są skuteczne przeciw płytce nazębnej i jej dalszemu powstawaniu. W takim przypadku kosmetyki dentystyczne powinny zawierać diglukonian chlorheksydyny (CHX).

GUM PAROEX 0,06% CHX

Do codziennej pielęgnacji przy pierwszych objawach zapalenia dziąseł zalecamy stosowanie serii produktów GUM Paroex 0,06% CHX. W przypadku ostrego zapalenia dziąseł lub przyzębia należy zachować ostrożność, ponieważ zawiera on więcej substancji czynnej.

GUM PAROEX 0,12% CHX

GUM Paroex do krótkotrwałej intensywnej pielęgnacji, profesjonalnie kontroluje płytkę nazębną na chorych dziąsłach. Można stosować zarówno podczas zabiegów chirurgicznych, jak i do pielęgnacji implantów.

GUM® Paroex® żel do zębów ma właściwości antyseptyczne, jest bardzo skuteczny przeciwko płytce nazębnej i jej dalszemu powstawaniu. Zawiera diglukonian chlorheksydyny (0,12% CHX), obecnie najbardziej skuteczny środek do zapobiegania i leczenia zapalenia przyzębia oraz chlorek cetylopirydyniowy (CPC 0,05%), pomagający eliminować toksyny uwalniane ze zniszczonych bakterii. Prowitamina B5 i witamina E rewitalizują i wzmacniają dziąsła. Nie zawiera alkoholu, węglowodanów ani żadnego środka spieniającego, który obniżyłby skuteczność substancji czynnej chlorheksydyny.

Naturalną alternatywą profesjonalnego składnika diglukonianu chlorheksydyny jest olejek z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego charakteryzuje się działaniem przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym i grzybobójczym i skutecznie zwalcza zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia. Dowiedz się o szwajcarskim Tebodontu, profesjonalnej serii opartej na antyseptycznym oleju z drzewa herbacianego.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu