Nadeszła jesień, a wraz z nią katar! Jak to ogarnąć?

PM
Profimed
czytanie przez 2 min
Podziel się
Nadszedł sezon grypowy! Zmiana pogody sprzyja szerzeniu się bakterii. Jesień to kichanie, smarkanie, zatkany nos, kaszel, gorączka i wszelkiego rodzaju wirusy. Jak sobie z tym radzimy? Kiedy dziecko zachoruje, priorytetem jest lepsze samopoczucie. Nie martw się! Eksperci twierdzą, że przeciętnie dziecko przeziębia się  nawet 8 razy w roku. Zwykły nieżyt nosa wcale nie jest niebezpieczny. Jeśli zastosujesz się do prostych zasad i unikniesz powikłań, zniknie w ciągu kilku dni.

Daj dziecku wystarczająco dużo snu i płynów

Zarazki muszą zostać usunięte, a płyny pomogą nam wypłukać je z organizmu. Idealne rozwiązanie to gorące herbaty ziołowe z miodem, cytryną lub imbirem oraz woda i świeże soki owocowe pełne witamin. Zrób dzieciom rosół i uwierz, że ta tradycyjna rada naszych babć postawi je na nogi.

Zadbajcie o czysty nosek

Dzieci mają spuchnięte błony śluzowe i trudno im oddychać. Nozdrza są zatkane, a dla niemowląt, które od urodzenia są przyzwyczajone do oddychania przez nos, to piekło! Płaczą, mało śpią i mają trudności z oddychaniem przy karmieniu. Usunięcie śluzu z nosa jest podstawowym warunkiem dobrej drożności nosa i zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji i powikłań związanych np. z zapaleniem ucha środkowego. Inhalacja nie jest możliwa u małego dziecka, dlatego najlepszym rozwiązaniem są spray do nosa i aspirator NoseFrida.

Spray solankowy to w 100% naturalny i skuteczny sposób na uciążliwy katar, który szybko przyniesie maleństwu ulgę. Najlepsze jego działanie uzyskacie w połączeniu z apiratorem NoseFrida, który jest wyrobem medycznym z wymiennymi filtrami. Został zaprojektowany, przetestowany i jest polecany przez szwedzkich pediatrów, a dodatkowo łatwy w użyciu i super skuteczny. Używaj  go tak często, jak to tylko potrzebne.

Przewietrz pomieszczenie i odpowiednio nawilż powietrze

Pomieszczeniu, w którym leczony jest mały pacjent należy często wietrzyć. Pomaga to usunąć bakterie, które są w pokoju, i pomaga dziecku lepiej oddychać. Uważaj  jednak na przeciągi. Dobrym rozwiązaniem jest zmiana nachylenia łóżka lub podłożenie dwóch poduszek pod głowę. Wtedy śluz lepiej spływa przez nos, a nie wraca z powrotem do gardła, co może doprowadzić do dalszych podrażnień, kaszlu i problemów z oskrzelami. Suche środowisko wysusza błony śluzowe. Amerykańska firma FridaBaby wprowadza wkrótce na rynek BreatheFrida 3w1, połączenie nawilżacza, dyfuzora i lampki nocnej, która jest jednocześnie ozdobą pokoju dziecięcego. Zapewnia naturalne środowisko podobne do powietrza wokół rzeki, wodospadu czy morza. Z kilkoma kroplami olejku eterycznego zapewnia komfortowy i spokojny sen.

Objawy nieżytu nosa trwają od pięciu do siedmiu dni. Najczęstszymi powikłaniami są zapalenie zatok, ucha środkowego, problemy z oskrzelami i płucami. Nie ma lekarstwa na przeziębienie, a powikłaniom możemy zapobiegać jedynie poprzez leczenie objawów z dużą dozą cierpliwości i miłości. Jeśli nic nie działa, a przeziębienie nie ustąpi po tygodniu, konieczna będzie wizyta u lekarza.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu