Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę elektryczną do zębów lub irygator?

PM
Profimed
czytanie przez 7 min
Podziel się
W maju w Profimedzie, zarówno w naszych oddziałach, które znów są otwarte, jak i w Internecie, skupiliśmy się na lepszym zrozumieniu urządzeń elektrycznych. W tym miesiącu wdrożyliśmy ponadto dwie duże innowacje renomowanych marek. Philips Sonicare wprowadził swój model PRESTIGE — luksusowo wyposażoną szczoteczką soniczną, którą marka nie bez powodu przedstawia jako „najinteligentniejszą”. Natomiast w przypadku marki Waterpik zainicjowaliśmy wprowadzenie rewolucyjnej szczoteczkę Sonic fusion, czyli sonicznej szczoteczki do zębów połączonej z irygatorem w jednej rączce, która jednocześnie czyści zęby i przestrzenie międzyzębowe.

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem lepszą orientacją pośród urządzeń, ponownie zamieszczamy opublikowany już wcześniej artykuł pt.: Jak wybrać odpowiednią elektryczną szczoteczkę do zębów lub irygator?

Powyższe pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych w Profimed na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Wielu klientów przychodzi do nas bezpośrednio z rekomendacją od swojego dentysty lub higienistki stomatologicznej, a przy wyborze urządzenia sprawdza jedynie jego parametry, wygląd oraz cenę. Ostateczne decyzje klientów również są podobne – chcą  tylko elektryczną szczoteczkę do zębów lub irygator. Pierwsze pytania, jakie padają  to zazwyczaj: "Czy mogę bez obaw używać szczoteczki do zębów lub irygatora?", "Czy szczotki elektryczne mogą zaszkodzić?“, „Czy irygatory są potrzebne? ”. Zatem zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji, które pomogą Ci swobodnie poruszać się po ofertach  i wybrać urządzenie, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania, rozwiejemy rozterki związane z perspektywą zmarnowania pieniędzy oraz obawy o zaniedbywanie naszego zdrowia. Mimo że nie odważylibyśmy się wypowiadać się w imieniu wszystkich produktów urządzeń elektrycznych do pielęgnacji zębów to jednak w przypadku marek, które Profimed sprzedaje od dwóch dekad, możemy przedstawić setki (obecnie w rzeczywistości tysiące) przykładów, w których klienci zgłaszają znaczącą poprawę poziomu higieny jamy ustnej. Klienci wielokrotnie kupują coraz to nowsze modele lub wybierają takie urządzenie jako prezent dla bliskich.

Polecamy elektryczne szczoteczki do zębów Philips Sonicare, szczoteczki ultradźwiękowe Megasonex i irygatory Waterpik jako sposób na znaczącą poprawę zdrowia zębów i dziąseł. Wystarczy, że wybierzesz urządzenie i użyjesz go poprawnie.

Soniczne szczoteczki do zębów dla dorosłych i dzieci

Spośród wszystkich możliwych aspektów, które wyróżniają elektryczne szczoteczki, przyjrzyjmy się najpierw ich zasadniczym elementom. Zacznijmy od przeanalizowania sposobu, w jaki szczoteczka czyści. Włókna główki szczoteczki oscylują tylko w dwóch kierunkach. Zatem to, jaką  techniką czyszczenia zębów szczoteczką ręczną się posługujesz, dzieje się teraz dużo, dużo szybciej. Włókna wykonują 32 tysiące oscylacji na minutę (czyli 64 tysiące ruchów). Wystarczy bez nadmiernego nacisku przyłożyć szczoteczkę do krawędzi dziąseł i poprowadzić ją w kierunku krawędzi zęba. Skupiasz się tylko na procesie mycia, ząb po zębie. Wibrujące włókna bardzo skutecznie usuwają płytkę nazębną i przebarwienia (powstałe z jedzenia, napojów czy tytoniu). Jednocześnie szybka oscylacja generuje fale ultradźwiękowe  wprawiające w ruch płyny znajdujące się w jamie ustnej (ślinę, wodę), które przy odpowiedniej częstotliwości indukują tzw. fale kawitacyjne. Powstający w ten sposób efekt kawitacji to kolejna sprawdzona technika, która usuwa płytkę nazębną. Szczoteczka będzie działać przez dwie minuty. Jest to optymalny czas na wyczyszczenie wszystkich zębów. Aby stale kontrolować, czy nie szczotkujesz zbyt długo jednego łuku zębowego lub nie „przyspieszasz“ mycia, włókna szczoteczki zatrzymują się na chwilę co trzydzieści sekund. Dzięki temu zawsze będziesz w trakcie czyszczenia jednego z  łuków zębowych. W rezultacie czekają na Ciebie idealnie wyczyszczone zęby. Po przesunięciu językiem po zębach  poczujesz ich idealną gładkość. I tak powinno być (warto jednak pamiętać, że wciąż czeka na Ciebie czyszczenie szczoteczką międzyzębową).

Soniczna szczoteczka do zębów jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jeśli z uwagi na poważniejszy problem jesteś pod opieką dentysty, zdecydowanie zalecamy uprzednie skonsultowanie z nim zakupu elektrycznej szczoteczki do zębów. W innych przypadkach, bez obaw możesz dokonać zakupu takiego sprzętu.

Szczotki Philips Sonicare są wyposażone w podstawowy program czyszczenia, który oczywiście jest już w pełni wystarczający do pielęgnacji. Jednakże  możesz indywidualnie dostosować pielęgnację, dobierając główki różniące się wielkością, kształtem i wytrzymałością włókien. Wraz ze stale poszerzającą się ofertą szczoteczek elektrycznych, powiększa się również wybór trybów czyszczenia i praktycznego, czy też designerskiego wyposażenia. Szczoteczki Philips umożliwiają także połączenie z aplikacją mobilną, która umożliwia kontroli czyszczenia oraz motywowanie dzieci do dbania o zęby.

W wersji podstawowej  nabędziesz standardową elektryczną szczoteczkę do zębów, która widocznie zwiększy efektywność czyszczenia. Na chwilę obecną najszerzej wyposażony model obejmuje funkcje takie jak: system kontroli nacisku dłoni na szczoteczkę, automatyczne dopasowanie trybu czyszczenia do typu nałożonej główki, designerskie ładowanie indukcyjne w kubku do płukania ust czy etui podróżne z ładowaniem przez USB. Ze względu na mnogość dostępnych opcji  zalecane jest wybranie konsultacji sprzedażowej w jednym ze sklepów Profimed, gdzie dostępne są modele demonstracyjne, a doświadczony zespół pomoże w doborze i odpowie na wszystkie pytania.

Prysznice do ust (irygatory)

Nazwa urządzenia może sprawiać wrażenie, że w zasadzie samo w sobie myje ono zęby. Taki pogląd nie jest do końca zgodny z prawdą. Irygatory Waterpik są opracowywane od kilkudziesięciu lat tak, aby rozwiązać problem czyszczenia trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, do których nie możemy dostać się szczoteczką do zębów (również międzyzębową), mimo że z łatwością dostają się tam bakterie i resztki jedzenia. Jednakże woda dociera wszędzie. Wystarczy upewnić się, że ciśnienie strumienia wody jest bezpieczne, a jednocześnie wystarczająco silne do czyszczenia. Tutaj również znajduje zastosowanie zasada odnosząca się do czyszczenia przy pomocy szczoteczek sonicznych. Każdy z pryszniców ustnych Waterpik zasadniczo wytwarza ten sam cienki i stale pulsujący strumień wody z regulowaną mocą. To właśnie pulsacja, czyli chwilowe przerywanie ciągłości strumienia wody odpowiada za zwiększenie efektu czyszczenia.

Jako kolejne urządzenie przeznaczone do czyszczenia jamy ustnej, Waterpik przyniesie korzyści każdemu użytkownikowi. Nawet w profilaktyce irygacja ma ogromne znaczenie, a samo uczucie po zabiegu jest bardzo przyjemne (tak, jak po prysznicu). Jednak znaczenie prysznica doustnego (irygatora) jest tym większe, im większe są problemy, które mogą wystąpić w jamie ustnej, niezależnie od tego, czy chodzi o nieregularną krzywiznę zębów, które trudno wyczyścić szczoteczką, aparaty ortodontyczne, różne formy protez zębowych, a także pojawiające się choroby dziąseł i powstawanie kieszonek przyzębowych. We wszystkich wspomnianych przypadkach zalecane jest oczyszczanie wodą. Jeśli istnieje ryzyko pojawienia się stanu zapalnego lub stan zapalny już się rozwinął, można zastosować terapię, w której „irygację” (nawadnianie) wykonuje się roztworem do płukania jamy ustnej z diglukonianem chlorheksydyny (również chlorheksydyną, CHX). Udowodniono, że poprawia to stan dziąseł.

Każdy irygator Waterpik jest w stanie zapewnić w pełni kompleksową profilaktykę i pielęgnację dzięki swojej mocy (ciśnieniu) i różnym rodzajom dysz (są one kompatybilne ze wszystkimi modelami). Przy wyborze irygatora przede wszyskim należy zwrócić uwagę na to, czy korzystając z irygatora w łazience lub w podróży, użyjesz urządzenia zasilanego z gniazdka, czy raczej na baterie. Modele „podróżne” mogą być większe i dlatego mają bardziej rozbudowany system sterowania i większy zbiornik na wodę, Przestrzeń bezpośrednio przy umywalce nie jest ograniczeniem. Irygatory można również umieścić na ścianie za pomocą specjalnego  elementu. Podane parametry (tj. wielkość urządzenia, rodzaj zasilania oraz konieczność wyboru wersji podróżnej lub do użytkowania w miejscach pozbawionych prądu) są podstawowymi kryteriami przy wyborze irygatora. Zasadniczo prostsze i tańsze modele mają mniejszy wybór dysz czyszczących, jednakże istnieje możliwość dokupienia każdej z nich pojedynczo. Ciśnienie wody jest wystarczające we wszystkich urządzeniach.  Wyższe modele pozwalają jednak na bardziej precyzyjną regulację. Dodatkową funkcją jest połączenie irygatora ze szczoteczką soniczną w jednym urządzeniu, tzw. środek jamy ustnej. Jeszcze inny rodzaj opieki stomatologicznej oferują modele z programem wybielania zębów, które dzięki specjalnym, delikatnym tabletkom wybielającym wkładanym do uchwytu dyszy rozpuszczają się w wodzie i dzięki temu skuteczniej usuwają przebarwienia z powierzchni zębów.

Przy wyborze irygatora zalecamy konsultację i demonstrację urządzenia przez naszych profesjonalnych konsultantów w sklepach, gdzie otrzymasz również  informacje dotyczące konserwacji urządzenia. Wówczas najprawdopodobniej dołączysz do szerokiego grona osób, które nie wyobrażają sobie już dbania o zęby bez irygatora.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny 2 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu