EKOLOGIA

PM
Profimed
czytanie przez 2 min
Podziel się
Ochrona środowiska to kwestia, którą traktujemy coraz poważniej. W przypadku pielęgnacji zębów zasadne jest pytanie: jak nadal używać produktów, których potrzebujemy, ale które są wykonane z tworzywa sztucznego lub nie są w pełni przyjazne dla środowiska? Każdy z nas zużywa cztery szczoteczki do zębów rocznie, do tego dodajmy około czterdziestu szczoteczek międzyzębowych i tubki po paście. Nie możemy ograniczać zakresu higieny jamy ustnej, dlatego rozwiązaniem są nowe materiały i technologie. Przyjrzyjmy się im, abyśmy mogli zrobić coś dla naszej planety.

Należy pamiętać, że dążenie do podejścia ekologicznego powinno iść w parze z postępem. Porady naszych babć mogą zadziałać, ale dla uzyskania pewnego rezultatu bez skutków ubocznych i niechcianych błędów, warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań stomatologicznych.

Na rynku jest już dostępny stosunkowo duży wybór szczotek drewnianych, najczęściej bambusowych. Jednak doświadczenie Profimed z tym materiałem jak do tej pory nie jest najlepsze. Drewno nie posiada bowiem niezbędnych właściwości higienicznych plastiku i taka szczoteczka jest narażona na namnażanie się bakterii na porowatym materiale.

Bardzo ciekawym kierunkiem jest wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, które stosuje znana norweska marka Jordan. Trzonki szczotek z kolekcji GREEN CLEAN wykonane są z przetworzonego plastiku spożywczego. Jordan posiada w swojej ofercie także pierwsze na świecie główki szczoteczek elektrycznych wykonane z tego materiału. Z kolei do produkcji opakowania wykorzystano makulaturę, a włosie jest wykonane z oleju rycynowego.

Szwedzki producent TePe, jedna z najczęściej polecanych marek szczoteczek do zębów i szczoteczek międzyzębowych przez ekspertów, również rozwija się w kierunku ekologii. Ich nowe materiały, takie jak olej trzcinowy, rycynowy lub sosnowy podczas produkcji zmniejszają ślad węglowy nawet o 80%. Warto dodać, że fabryka TePe jest w dużej mierze eksploatowana w dalekiej i zimnej Szwecji dzięki energii słonecznej.

Wśród producentów past do zębów rozwijają się dwa bardzo pozytywne trendy. Jednym z nich jest produkcja opakowań z odnawialnych zasobów naturalnych. Drugi to wykorzystanie najnowszej wiedzy biotechnologicznej do produkcji organicznych kosmetyków dentystycznych. Wyjątkowa japońska marka Oralpeace jest pod tym względem jednym z absolutnych światowych liderów.

Profimed daje ekologii zielone światło! :)

Produkty

Niedostępny
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
W sklepach
Natychmiast w
W sklepach
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu