Dwie minuty czyszczenia (jak to wygląda naprawdę)

PM
Profimed
czytanie przez 3 min
Podziel się
„Prawidłowo myjemy zęby przez dwie minuty.” Oto lekcja, którą wszyscy z nas pewnie usłyszeli. Więc najpierw spójrzmy, dlaczego tego nie przestrzegamy.

Nie tak dawno czołowy szwedzki producent sprzętu dentystycznego TePe zainicjował badanie subiektywnego postrzegania czasu mycia zębów. W TePe spodziewali się, że wynik nie będzie zbyt zachęcający, ale mimo to wyniki tesów ich zszokowały. Uczestnikom podano szczoteczkę do zębów i poinstruowano, aby myli zęby przez dwie minuty. Niewiele widzieli. Kiedy uśredniono czasy wszystkich badanych, wyszły 43 sekundy. Po tak długim czasie ludzie czują, że minęły dwie minuty. Biorąc pod uwagę, że ci ludzie starali się dotrzeć do tych dwóch minut, to ile tak naprawdę poświęcamy czasu na mycie zębów pomiędzy poranną kawą, a wyjściem w pośpiechu do pracy?

To, co można uznać za oczywiste, to fakt, że myjemy zęby zbyt krótko. Spróbujmy to poprawić.

Dlaczego dwie minuty?

Ten czas nakreśla prawidłowe techniczne czyszczenie zębów, czyli wykonanie szczoteczką stopniowego "krzyżowania" całej powierzchni zębów i zatrzymania się z każdym ruchem. Zawsze przesuwając szczoteczką od miejsca styku zęba i dziąseł do krawędzi zęba, po kolei, systematycznie. Za każdym razem, gdy poruszamy szczoteczką, delikatnie wibrujemy, aby

rozbijać płytkę nazębną. Prawdopodobnie już rozumiesz, że w mniej niż dwie minuty może to zrobić tylko zając z kreskówek z czterema zębami. Pełne uzębienie „pochłania” minimum dwie minuty. Ktokolwiek kto czyścił krócej, musiał pracować tak szybko, że przeoczył wiele miejsc lub nie szczotkował wystarczająco długo każdego zęba i niedostatecznie wyczyścił płytkę nazębną.

Więc kiedy myjesz „ząb po zębie” i wykonujesz właściwy ruch, mycie zębów zajmie Ci dwie minuty o ile i nie więcej, nawet jeśli nie spoglądasz na zegar. Jeśli chcesz mieć pogląd na czas lub motywację, możesz kupić małą klepsydrę do łazienki przeznaczoną właśnie do tego celu. Kiedy zobaczysz, że ziarenka się przesypały będziesz wiedział, że zbliżasz się już do końca czasu. Nauczysz się dobrych nawyków :)

Kiedy dwie minuty to za mało!

Rośnie popularność bardzo miękkich szczoteczek do zębów, są bardzo delikatne dla dziąseł i wszystkiego, czego dotkną, oczywiście również dla płytki nazębnej, którą trzeba usunąć. Jeśli więc chcesz (lub potrzebujesz bardzo miękkiej szczoteczki z rekomendacji eksperta), musisz szczotkować zęby dłużej. Dwie minuty to za mało - każdy ząb trzeba szczotkować dłużej. Zużycie czasu rośnie stosunkowo znacząco, od dziesięciu do piętnastu minut, co potwierdzają eksperci.

Dowód

Tabletki barwiące płytkę nazębna są dla nas wiarygodnym dowodem na to, jak dobrze je myjemy. Stosuje się je wieczorem po umyciu zębów, należy je żuć przez moment, a następnie wypluć. Dołączony barwnik zabarwi „niewidzialną” płytkę nazębną, i pokaże Ci ile jeszcze zostało do umycia. Chcąc usunąć barwnik z płytni nazębnej na zębach zaczniesz je doładnie czyścić. Dopiero usuwając cały kolor zobaczysz jak długo trwa poprawne mycie zębów.

Z przyjemnością doradzimy Ci w całym procesie w sklepach Profimed.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Niedostępny
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu