Dlaczego higiena przestrzeni międzyzębowych jest tak istotna?

PM
Profimed
czytanie przez 2 min
Podziel się
Jej włókna nie mają szans, by dostać się do przestrzeni międzyzębowych, gdzie są prawdziwe siedliska bakterii. W zasadzie można powiedzieć, że szczotkowanie zębów stanowi 33% właściwej higieny jamy ustnej; jeśli dodamy do tego płukanie ust odpowiednim płynem, możemy osiągnąć 66%. 100% sukces nastąpi jednak dopiero wówczas, gdy dodamy to tego odpowiednią higienę przestrzeni międzyzębowych.

Płytka nazębna

Bakteryjna płytka nazębna zywana jest czasami biofilmem. Dlaczego? Ponieważ na płytce nazębnej żyją w symbiozie skupiska różnych bakterii. Im starsza jest płytka (czyli pożywka dla bakterii), tym bakterie stają się silniejsze i bardziej niebezpieczne dla naszych zębów.

Właśnie z tego powodu płytka nazębna powinna być regularnie usuwana. Zapobiegnie to zapaleniu dziąseł, próchnicy zębów i nieświeżemu oddechowi. Jeśli Twoje dziąsła krwawią, nie jest to powód by zaprzestać czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych. Wręcz przeciwnie- krwawienie jest wynikiem zapalenia, spowodowanego właśnie płytką nazębną i nagromadzonymi w niej bakteriami.

Przestrzenie do czyszczenia

Eksperci zalecają higienę przestrzeni międzyzębowych już u nastolatków! Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Zależą one od rozmiaru przestrzeni międzyzębowych oraz od osobistych preferencji. Profimed zaleca łączenie stosowania nici dentystycznej ze szczoteczkami międzyzębowymi. Dlaczego? Nić dentystyczna jest w stanie usunąć płytkę spod dziąsła, dotrze również w bardzo ciasne przestrzenie międzyzębowe oraz w miejsca, gdzie są one zakrzywione. Ale stosowanie szczoteczki międzyzębowej jest równie ważne!Szczoteczki międzyzębowe są w stanie czyścić większe powierzchnie między zębami oraz docierać do zakamarków. Dodatkowo, można używać ich ze specjalnymi żelami z fluorem, które dodatkowo wspomogą naszą walkę z próchnicą.

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest bardzo ważne, ale jednocześnie bardzo łatwe! Pamiętajcie o tym!

Wasz Profimeda

Artykuł pochodzi ze strony TePe http://www.tepe.com/tips-advice/cleaning-between-teeth/

Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu