Dbanie o pierwsze zęby

PM
Profimed
czytanie przez 1 min
Podziel się
Po wyrośnięciu pierwszego zęba należy go czyścić regularnie, nawet kilka razy dziennie. Idealnym pomocnikiem do czyszczenia pierwszych zębów jest tak zwana "szczotka", silikonowy paluszek z miękką szczoteczka.

Czyszczenie zębów u dzieci jest łatwe. Możesz myć zęby własną szczoteczką do zębów lub żelem o niskiej zawartości fluorków lub fluoru. Stężenia fluoru nie powinny przekraczać 250 ppm u małych dzieci. Zaleca się równiez używanie kojącego żelu do masażu dziąseł, przy wyżynaniu zębów.

Pamiętaj, że rodzice powinni zarejestrować dziecko u dentysty, gdy tylko pierwsze zęby zaczną wyrastać lub kiedy osiagnie wiek ok 12 miesięcy. Jeśli dentysta leczy całą rodzinę, rodziców i dzieci, lepiej rozpoznaje wszelkie defekty genetyczne zębów lub defekty szczęki, a z czasem zaczyna współpracować z innymi specjalistami, aby je rozwiązać.

Już w szpitalu macierzyńskim dziecko otrzyma Kartę Zdrowia i Szczepień wraz z Kartą Stomatologiczną wydaną przez Izbę Stomatologiczną. Świadectwo dentystyczne jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 12 miesięcy do 10 lat. Świadectwo dentystyczne dziecka służy do rejestrowania informacji o wyrastaniu zębów, wadach rozwojowych lub ewentualnej próchnicy zębów. Służy także rodzicom jako przegląd prewencyjnych badań stomatologicznych. Rodzice powinni nosić świadectwo dentystyczne dziecka przy każdym badaniu profilaktycznym nie tylko u dentysty, ale także u pediatry.

Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu