Czyste zęby nie chorują

PM
Profimed
czytanie przez 2 min
Podziel się
Rozwój próchnicy można zatrzymać w 100% wystarczającą prewencją, która nie jest skomplikowana i droga. Ale dbanie o zęby nie jest takie łatwe.

Każda łazienka powinna być wyposażona w szczoteczkę do zębów z małą główką, aby dobrze sobie  radzić w jamie ustnej. Ilość włókien nie jest ważna, ale ich wytrzymałość i rozmiar główki. Włókna szczotki powinny mieć wytrzymałość SOFT. Jeśli są zbyt miękkie, są łagodne dla dziąseł, ale niestety ich zdolność o do oczyszczania jest mniejsza. W przypadku bardzo drobnych włókien należy wydłużyć czas czyszczenia zębów do 10 minut. Dobrym pomocnikiem jest szczoteczka soniczna, która zapewni dzieciom dwuminutowy czas czyszczenia i 31 000 wibracji na minutę, aby idealnie wyczyścić zęby.

Pasta do zębów powinna w szczególności sprawić, że dziecko będzie się cieszyć z czyszczeniem zębów. Ponadto powinna zawierać składniki wzmacniające szkliwo (fluorki lub kryształy hydroksyapatytu itp.), Jeśli jest antybakteryjna, tym lepsza.

Tabletki lub roztwory wybarwiające płytkę nazębną są bardzo ważne dla właściwej kontroli. Zmieniają kolor płytki nazębnej i wskazują miejsca występowania problemów. Często zapomina się o dokładym czyszczenu dziąseł lub czyszczona powierzchnia jest niewystarczająca przez nieodpowiednio dużą główkę szczoteczki.

Nastolatki powinny zacząć używać szczoteczek międzyzębowychj. Wiele przyczyn próchnicy występuje między zębami. Szczotki międzyzębowe są łatwe w użyciu. Po prostu włóż ją delikatnie między zęby, a następnie wyczyść spiralnym ruchem od przodu do tyłu. Szczoteczka mędzyzębowa powinna być używana codziennie po umyciu zębów.

Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu