Choroby dziąseł

PM
Profimed
czytanie przez 2 min
Podziel się
Zapalenie dziąseł i paradontoza to bardzo powszechne choroby, którym jednak można zapobiec przez zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Ogromnym problemem w przypadku chorób dziąseł jest ich bezbolesny rozwój – często idziemy do stomatologa już z zaawansowanym zapaleniem, które wymaga długiego i systematycznego leczenia, a przede wszystkim zadbania o właściwą higienę jamy ustnej. Prawidłowy kolor dziąseł to różowy, wszelkie odchylenia kolorów mogą świadczyć o pewnym stadium ich choroby. Jeśli nie czyścimy zębów prawidłowo, to płytka nazębna zaczyna się na nich gromadzić, zwłaszcza w okolicach linii dziąseł. Powoduje to ich zapalenie, a dziąsła stają się czerwone i spuchnięte.

Jak rozpoznać, że coś jest nie w porządku? Nasze dziąsła zaczynają krwawić przy czyszczeniu zębów. Gdy płytka nazębna dalej nie zostaje usunięta, powstaje kamień nazębny w okolicy linii dziąseł. Po stwardnieniu, kamień zaczyna wchodzić pod tkankę miękką, bliżej korzenia zęba. Jeśli dalej nic z tym nie zrobimy, tkanki mocujące zęby w kości szczęki, czyli ozębna wraz z więzadłami przyzębnymi i kością wyrostka zębodołowego, ulegną uszkodzeniu, a potem zniszczeniu. Co za tym idzie? Zęby są na tyle luźno osadzone, że mogą bez większego problemu wypaść z zębodołu. Jak temu zapobiegać? Dbać o zęby, myć je dwa razy dziennie, przynajmniej raz dziennie czyścić szczoteczką międzyzębową, nicią dentystyczną, wykałaczkami lub TePe Mini Flosser. Dodatkową ochroną będzie użycie żelu z fluorem TePe lub żelu do dziąseł z chlorheksydyną. Jeśli macie podejrzenia, że cierpicie na zapalenie dziąseł, skonsultujcie się ze swoim stomatologiem, który dobierze właściwą kurację. Nieświeży oddech

Halitosis, czyli nieświeży oddech, dotyka aż 40% ludzi w pewnym momencie życia. Proces rozkładania jedzenia przez bakterie obecne w jamie ustnej wytwarza gazy, które nie pachną zbyt pięknie – lotne związki siarki. Możemy temu zapobiec przez odpowiednią higienę jamy ustnej – mycie zębów dwa razy dziennie, używanie szczoteczek międzyzębowych, nici dentystycznych lub wykałaczek. Dodatkową ochroną przed tym nieprzyjemnym zjawiskiem jest TePe Skrobaczka do języka, która usuwa aż 75% bakterii obecnych na języku.

Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu