Aby zdrowe zęby były również piękne

PM
Profimed
czytanie przez 3 min
Podziel się
Wysokie wymagania dotyczące zdrowia i estetyki stały za stworzeniem pierwszej w historii pasty do zębów SWISSDENT. Prestiżowy gabinet stomatologiczny w Zurychu stworzył ją dla swoich klientów jako idealną wersję domowej profilaktyki i pielęgnacji zębów poddawanych wybielaniu w gabinecie oraz regularnej higienie. Założenia były następujące: "wysokiej jakości profilaktyka próchnicy, wysoki efekt czyszczenia przy minimalnej ścieralności pasty, polerowanie powierzchni zębów, usuwanie przebarwień i rozjaśnianie zębów". Rezultatem tej wymagającej pracy była pasta do zębów, która definiuje dzisiejszy SWISSDENT EXTREME. Ogromny sukces wśród klientów i profesjonalnej publiczności oznaczał rozpoczęcie produkcji, a także opracowanie kolejnych produktów.

Do kosmetyków premium wkrótce dołączyła szczoteczka do zębów. Model PROFI o trafnej nazwie jest oferowany w trzech rodzajach włókien. Projekt szczoteczki do zębów został zainspirowany kształtem narzędzi używanych w gabinecie dentystycznym. Ich kształt pozwala na bardzo pewny chwyt i precyzyjną pracę. Cechy te zostały przeniesione na trzonek szczotki. Kluczowe znaczenie ma jednak kształt opatentowanej wklęsłej wiązki włókien. Dzięki temu szczoteczka ma kształt małej łyżeczki, która optymalnie otacza ząb bez zbędnego nacisku i dociera swoją krawędzią do rowka dziąsłowego. Pierwsza wersja czarnej szczoteczki do zębów z czerwonymi włóknami otrzymała również prestiżową nagrodę za wzornictwo. Szczoteczki do zębów SWISSDENT PROFI są dostępne w wersji średnio - miękkiej (seria Colours), bardzo miękkiej (seria Gentle) oraz z unikalnymi, wybielającymi, miękkimi włóknami (seria Whitening).

Podstawowe działanie rozjaśniające past Swissdent opiera się na wykorzystaniu bezpiecznych i skutecznych enzymów naturalnych, papainy lub bromelainy. Mają one ugruntowaną pozycję w kategorii profesjonalnych past do zębów służących do rozbijania przebarwień i utrzymywania rezultatów wybielania. Pasta Extreme uzupełniona jest niewielką dawką nadtlenku przeznaczonego do codziennego i długotrwałego stosowania oraz sodą oczyszczoną. Dzięki temu ma udowodnione działanie wybielające przy bardzo niskim wskaźniku RDA wynoszącym 40 i jest zalecany dla osób spożywających duże ilości kawy, herbaty, a także stosujących kuchnię azjatycką oraz dla palaczy. Pasta Gentle to jeszcze łagodniejszą wersją, bez sody oczyszczonej. Dzięki wyjątkowo niskiemu wskaźnikowi RDA wynoszącemu 25, jest przeznaczony do pielęgnacji bardzo wrażliwych zębów.

Osobny rozdział w pracy marki SWISSDENT stanowi pasta do zębów CRYSTAL. Jego pierwsza wersja nosiła nazwę Crystal Coating i miała postać jednorazowych nakładek do nocnego leczenia oczyszczonych zębów. Bez późniejszego spłukiwania. Biomimetyczny proces remineralizacji pozwolił na bardzo skuteczną odbudowę szkliwa, która była konieczna z różnych powodów. Najczęściej stosowano je jako terapię po wybielaniu zębów w gabinecie. Ponieważ nowa warstwa minerałów, którą pokryto szkliwo, miała bardzo jasny kolor, szkliwo wyraźnie się rozjaśniło i optycznie odmłodziło zęby. Dużym postępem technologicznym było wprowadzenie pasty do zębów CRYSTAL, która przełożyła wszystkie te właściwości na praktyczne zastosowanie w tubce.

Gamę Extreme uzupełnia płyn do płukania ust oraz spray do ust. Ich unikalna technologia utleniania zarówno dba o świeży oddech, jak i zwalcza pigmenty, zapewniając całej linii bardziej wszechstronne działanie. Z myślą o potrzebach regeneracyjnych nie tylko zębów, ale i całej jamy ustnej, stworzono pastę BIOCARE, określaną przez ekspertów mianem wellness dla zębów i dziąseł.  Najnowsza innowacja firmy SWISSDENT jest przeznaczona dla dzieci. Pierwsza pasta do zębów SWISSDENT dla najmłodszych wykorzystuje udowodnione korzyści biomimetycznej remineralizacji w zapobieganiu próchnicy zębów i wprowadza rewolucyjną innowację w branży stomatologicznej. Pasta do zębów nadająca się do stosowania od pierwszego zęba jest całkowicie pozbawiona smaku. Spełnia w ten sposób życzenie rodziców, aby nie przyzwyczajać dziecka do jedzenia słodyczy i stanowi początek budowania dobrych nawyków w zakresie dbałości o zęby.

Produkty

Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępny > 5 szt
Natychmiast w
Dostępność w sklepach
Kliknij sklep aby zobaczyć adres i godziny otwarcia
Adresa
Telefon
E -mail
Google Maps Szczegóły sklepu