Profimed – profesjonalna pielęgnacja zębów i ciała

Profimed – profesjonalna pielęgnacja zębów i ciała

Jeśli szukasz profesjonalnej pielęgnacji, wybierz PROFIMED®

Krótka historia:

Firma PROFIMED® została założona w 1997 roku w czeskich Budziejowicach jako mała, ale bardzo twórcza firma zajmującą się importem i sprzedażą materiałów, narzędzi i sprzętu stomatologicznego. Ważnym rokiem dla firmy był rok 1998, a to z kilku powodów. Firma przeprowadziła się do Pragi, gdzie wynajmowała na ulicy Gorazdovej małe biuro i magazyn z wejściem bezpośrednio od ulicy. Przywołało to pomysł, aby wykorzystać lobby jako sklep z artykułami do higieny stomatologicznej i hasłem przewodnim "Wszystko dla higieny jamy ustnej".

Nieodpowiednie zaopatrzenie rynku krajowego w dziedzinie kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej i kiepska sytuacja w kwestii jakości istniejących produktów, dały impuls dla rozwoju firmy PROFIMED®, która wiele zyskała na nowych inwestycjach. Firma skupiła się na pozyskiwaniu prestiżowych marek zamiast sprzedaży materiałów stomatologicznych.

Firma oferuje produkty takich rynkowych gigantów jak Philips, TePe, Philips Sonicare lub Waterpik. W roku 2000 lokal wynajęty na ulicy Gorazdova okazał się już niewystarczający, dlatego PROFIMED® zmienił miejsce urzędowania na ulicę Ječnú, gdzie do tej pory funkcjonuje największy i jeden z najbardziej popularnych sklepów tej sieci.

Kolejnym punktem zwrotnym dla firmy PROFIMED® był rok 2001, kiedy otwarto pierwszy sklep w Dental Care w centrum handlowym Novy Smichov. Tutaj po raz pierwszy zastosowano różowy kolor jako symbol zdrowych dziąseł (chore są czerwone i spuchnięte). Do tego czasu PROFIMED®, wyróżniał się kolorem niebieskim.

W 2004 r. było kilka zmian w strategii firmy: sklepom zmieniono nazwę z Dental Care na PROFIMED®, firma postanowiła używać koloru różowego jako korporacyjnego i rozszerzenia oferty produktów kosmetycznych. Najpierw importowane były produkty amerykańskiej marki Tweezerman, która jest numerem jeden w produkcji profesjonalnych penset i metalowych narzędzi do pielęgnacji. Z czasem dodawano coraz więcej marek, takich jak: Lee Stafford…

PROFIMED® stopniowo zaczął także rozszerzać liczbę swoich sklepów, a w 2005 roku otworzył spółkę zależną na Słowacji. Dziś PROFIMED® to Czechy, Słowacja, Węgry i Polska i aż 24 sklepy pod marką PROFIMED®. Z biegiem czasu firma rozwijała się i zwiększała swoją dystrybucję hurtową do aptek i lekarzy, jednak nadal jej priorytetem pozostaje świadczenie usług detalicznych na wysokim poziomie, profesjonalne doradztwo i oferowanie szerokiej gamy wysokiej jakości produktów, które są zalecane przez ekspertów.

Jeśli szukasz profesjonalnej pielęgnacji, wybierz PROFIMED®

PROFIMED® ma strukturę podzieloną na dwa działy – pielęgnację stomatologiczna oraz pielęgnację ciała. Z perspektywy historycznej to pielęgnacja stomatologiczna jest bardziej znacząca i ma większy udział w firmie. Jej przodujące marki to: Philips Sonicare, Swissdent, Tepe, Waterpik.

Młodsza i dynamicznie rozwijająca się pielęgnacja ciała to profesjonalne produkty, którymi wyróżniamy się na tle innych kanałów sprzedaży.PROFIMED® stopniowo wybiera konkretnych specjalistów w swojej dziedzinie i doceniane marki, takie jak Tweezerman (manicure i pedicure), LEE STAFFORD (pielęgnacja włosów).

Obecnie PROFIMED® jest wśród największych importerów i dystrybutorów produktów do higieny jamy ustnej na rynku czeskim i słowackim. Sklepy sieciPROFIMED® obejmują wszystkie miasta powyżej 100.000 mieszkańców, a świadomość marki osiągnęła średnio 20% w skali kraju.

PROFIMED® reprezentuje politykę sprzedaży opartą na szerokim asortymencie o wysokiej jakości, niezależnym doradztwie i wysoce profesjonalnej obsłudze w zakresie sprzedaży produktów. Oczywiście mamy także asystentów sprzedaży, którzy są wyspecjalizowani w różnych obszarach. Wszystkie nasze wyroby spełniają wysokie wymagania stawiane przez klientów i stomatologów. Produkty do higieny jamy ustnej również spełniają najwyższe wymagania jakościowe i są bardzo innowacyjne. Produkty PROFIMED® są bardzo przyjazne dla użytkownika, skuteczne i zgodne z najlepszymi tendencjami światowymi.

PROFIMED® wspiera:

  • dentystów i chemików, specjalistów w promowaniu i sprzedaży produktów higieny jamy ustnej
  • higienistki w swojej nowoczesnej i ciężkiej pracy
  • instytucje zajmujące się szkoleniem zawodowym i badania dotyczące higieny dentystycznej

PROFIMED® przetwarza i oszczędza papier, chroniąc środowisko naturalne.

PROFIMED® stara się być pionierem i nowoczesną firmą, która inwestuje w swój rozwój i nie spoczywa na laurach.

Alexandra Kala


Copyright © 2017, Profimed Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by Motion Prywatność Regulamin
0,00 Zł / 0 produkt

Koszyk jest pusty